خانه تکانی عید

نکات خانه تکانی عید سریع، آسان و قدم به قدم + چک‌لیست

1402/11/21

غول مرحله آخر هر سال را می‌توان خانه تکانی عید به حساب آورد؛ کاری که وقت‌گیر، خسته‌کننده و در عین حال ضروری می‌باشد. حال و هوای عید نوروز همه را به یاد این رسم قدیمی می‌اندازد که وقت غبارروبی از تمامی آلودگی‌هاست. این کار نه تنها برای ایجاد یک محیط تمیز و زیباست، بلکه نمادی از تجدید حیات و شروع دوباره هم می‌باشد.

در این روزها، همه به دنبال این هستند که با تمیز و مرتب کردن خانه، برای سال جدید آماده شوند؛ چراکه می‌خواهند با انجام این کار، نه تنها فضای زندگی‌شان را به‌روز کنند، بلکه با احترام به این سنت قدیمی، احساس سرزندگی و شادابی را در خود و دیگران به وجود آورند. به همین خاطر آگاهی از بهترین روش خانه تکانی به شما کمک می‌کند تا بتوانید با سرعت عمل و کیفیت بیشتری به تمیزکردن خانه خود بپردازید.

خانه تکانی چیست؟

خانه تکانی

خانه تکانی یا جارو بندان، سنتی است که در فرهنگ‌های مختلف از جمله ایران، تاجیکستان، افغانستان و جمهوری آذربایجان مهم شمرده می‌شود. در این رویداد نوروزی، مردم قبل از آغاز سال نو، خانه و وسایل خود را گردگیری، شستشو و تمیز می‌کنند. این آیین به باور برخی افراد، از ایده فروهران یا ارواحی که در فصل بهار به خانه بازمی‌گردند، گرفته شده است. اگر خانه پاک و آراسته باشد، معتقدند که برکت و شادکامی به خانواده خواهد رسید.

خانه تکانی نه تنها تمیزکاری فیزیکی را در بر دارد، بلکه نماد تغییر و تحول در رفتارها و پاک شدن دل از کینه و کدورت نیز می‌باشد. این سنت زیبا نشان می‌دهد که مردم برای پذیرایی از نیاکان خود آماده هستند و با تازگی و نو شدن، زندگی را با حال و هوای بهاری مثبت پر می‌کنند.

در حال حاضر، خانه تکانی شامل گستره وسیعی از فعالیت‌هاست که بر اساس نیازها و فرهنگ‌های مختلف تغییر می‌کند. این فرایند شامل تمیزکاری کلیه فضاهای خانه، شستشو و پاک‌سازی اجناس خانگی، تعویض لوازم منسوخ با نو و حتی تزیین مجدد آن‌ها می‌شود.

برای افزایش سرعت انجام این فرایند می‌توان از ترفندها و نکات مناسبی بهره برد. تقسیم وظایف بین افراد خانواده، استفاده از ابزارهای مناسب تمیزکاری و ایجاد یک برنامه زمان‌بندی موثر، از جمله راهکارهایی هستند که می‌توانند به بهبود سرعت و کارایی در انجام خانه تکانی کمک کنند.

چک‌لیست خانه تکانی عید نوروز

چک لیست خانه تکانی

چک‌لیست کامل برای خانه تکانی عید نوروز را در ادامه بیان می‌کنیم که می‌تواند برای سرعت بخشیدن به این روند کمک‌کننده باشد:

 • پاک‌سازی هر اتاق به صورت جداگانه
 • تمیز کردن دیوار و سقف
 • تمیز کردن شیشه و شستشوی درب و پنجره‌ها
 • شستن فرش یا موکت‎های کثیف
 • مرتب‌کردن وسایل در اتاق‌ها و انبار
 • دسته‌بندی و دور انداختن اشیای غیرضروری
 • بررسی و تعمیر لامپ‌ها و سیستم‌های برقی
 • تعمیرات کوچک در درب و پنجره‌ها
 • بررسی و تعمیر لوله‌ها و رفع هر گونه نقص فنی
 • بررسی و تعمیر دستگیره‌ها و قفل‌ها
 • بررسی سیستم اعلان حریق و دیگر وسایل ایمنی
 • مراقبت و تغییر در زیبایی باغچه و گیاهان
 • نظافت حیاط و دور انداختن اشیای غیرضروری
 • بررسی و تعمیر سیستم گرمایش و سرمایش
 • نظافت و مرتب کردن آشپزخانه
 • تمیزکردن سرامیک و کف خانه
 • بررسی و تهیه لیست خرید برای لوازم خانه

خانه تکانی را از کجا شروع کنیم؟

خانه تکانی را از کجا شروع کنیم

برای شروع خانه تکانی بهترین راه این است که به سراغ یک برنامه‌ریزی موثر و مرحله به مرحله بروید. ابتدا لیستی از کارها را تهیه کرده و آن‌ها را به ترتیب اهمیت مرتب نمایید. پیشنهاد می کنیم که از اتاق خواب شروع کنید و به ترتیب به سراغ اتاق‌های دیگر بروید.

برنامه‌ریزی دقیق کمک می‌کند تا از سردرگمی و کلافگی جلوگیری کرده و کارها را بهتر و سریع‎تر انجام دهید. حتماً از اعضای خانواده نیز در این فرایند کمک بگیرید و وظایف را بین خود تقسیم کنید تا کار با سرعت و دقت بیشتری انجام شود.

به یاد داشته باشید که خانه تکانی یک فرایند پیش‌رونده است؛ بنابراین می‌توانید آن را به مراحل کوچک‌تر تقسیم کنید و هر روز را به یک قسمت از خانه اختصاص دهید تا فشار ذهنی و جسمی کمتری داشته باشید. از موسیقی پرانرژی نیز برای ایجاد حس مثبت هنگام کار استفاده کنید. مطمئن شوید که وظایف را به درستی بین اعضای خانواده تقسیم کرده و این فرایند را به فعالیتی جذاب و همگانی مبدل ساخته‌اید.

خانه تکانی اتاق خواب

خانه تکانی اتاق خواب

برای خانه تکانی اتاق خواب در زمان عید نوروز نیاز است که با دقت و حوصله اقدامات متعددی را انجام دهید. ابتدا باید لباس‌ها و ملحفه‌ها را به دقت بشویید و سپس در جای مناسب قرار دهید تا چروک نشوند. کمد لباس‌ها نیز نیاز به بررسی دارد؛ لباس‌هایی که دیگر از مد افتاده‌اند یا نمی خواهید را دور بریزید و لباس‌هایی که مخصوص فصل گرما هستند را جدا کنید.

سپس به نظافت کمدها و کشوها بپردازید، وسایل داخل آن‎ها را مرتب کرده و به ترتیب داخل کمد یا کشو قرار دهید. کتابخانه نیز نیاز به تمیزکاری دارد؛ کتاب‌ها را از آن بیرون بیاورید، کتابخانه را تمیز کنید و سپس دوباره آن‌ها را به سبکی که دوست دارید، بچینید.

پنجره‌ها و شیشه‌ها را با مواد شوینده مناسب شستشو دهید تا نور بهتری وارد اتاق شود و ملحفه‌ها را نیز تعویض نمایید. اگر دیوارها با رنگ‌روغنی یا کاغذ دیواری پوشیده شده‌اند، با دستمال مرطوب و مایع شوینده آن‌ها را تمیز کنید. در نهایت، کف اتاق را بسته به نوع پوشش آن (موکت، فرش، سرامیک و …) با وسایل مناسب شستشو دهید. این اقدامات، علاوه بر ایجاد یک اتاق خواب پاک و مرتب، حس خوبی را برای شما و افراد خانواده در ایام عید نوروز ایجاد خواهد کرد.

خانه تکانی آشپزخانه

خانه تکانی آشپزخانه

آشپزخانه قلب هر خانه است! بنابراین در زمان خانه تکانی نیز بخش زیادی از این فرایند را به خود اختصاص می‌دهد و نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و مراعات آیتم‌های خاصی است. برنامه‌ریزی برای نظافت آشپزخانه در این زمان با نظافت‌های روزانه تفاوت دارد؛ ابتدا ظروف و لوازم کمتر استفاده شده باید گردآوری و شسته شوند. سپس نظافت کامل لوازم اصلی نظیر یخچال، تمیز کردن گاز استیل، سماور، ماشین لباسشویی و سایر وسایل انجام می‌گردد. در ادامه باید به تمیز کردن لوسترها، گردگیری و تمیز کردن کابینت‌ها، دیوارها و سایر سطوح نیازمند گردگیری بپردازید.

دستمال‌کشی و شستشوی کف آشپزخانه، چربی‌زدایی از نقاط مختلف مانند کنج دیوارها و لوازم، تمیزکردن شیرآلات و سینک، مرتب‌کردن داخل یخچال و فریزر، تمیز کردن گاز و هود، فر، دیوارها و پریزهای برق از مواردی هستند که در این فرایند لازم است انجام شوند.

از محصولات شوینده چندمنظوره، پاک‌کننده شیرآلات، تمیزکننده گاز و پاک‌کننده سطوح آشپزخانه برای این نظافت استفاده نمایید. برخی از مراحل به دقت بیشتری نیاز دارند و همکاری اعضای خانواده در این فرایند ضروری است. در انتها، توجه به مسائل بهداشتی نیز حائز اهمیت است تا آشپزخانه پس از خانه تکانی، از لحاظ بهداشتی بهترین شرایط را داشته باشد.

خانه تکانی نشیمن و سالن پذیرایی

خانه تکانی نشیمن

خانه تکانی نشیمن و سالن پذیرایی یک فرایند گسترده و جامع است که از جاروبرقی و گردگیری روزانه فراتر می‌رود. این فرایند شامل تمیز کردن دقیق پنجره‌ها، شستشوی پرده‌ها، حذف لکه‌های کف و سایر اقدامات است. تمیزی پرده‌ها، به‌ویژه کرکره و پرده‌های چوبی، نه تنها از خطر شکستگی و خرابی آن‌ها جلوگیری می‌کند، بلکه نفوذ ذرات آلرژی‌زا به داخل خانه را نیز کنترل می‌نماید.

پیش از شروع به تمیزکاری در پذیرایی، باید وسایلی که نیاز به شستشو دارند را از قبل بشویید تا در پایان فرایند نظافت، منتظر شستشو و خشک شدن نمانید. همچنین مهم است که کف نشیمن و پذیرایی با استفاده از شوینده‌های مناسب تمیز شده و سپس با تی خشک شوند.

علاوه بر این، نظم‌دهی و جمع‌آوری اجناس اضافی و غیرضروری از این فضاها، از جمله کارهای مهم در فرایند خانه تکانی محسوب می‌شود. کارهای نظم‌دهی شامل جمع‌آوری لوازم اضافی از زیر مبل‌ها، میز جلو مبلی و نزدیک رادیاتورها است. همچنین، گردگیری دیوارها یکی از اقدامات مهم در فرایند خانه تکانی است که نه تنها به تمیز شدن دیوارها کمک می‌کند، بلکه احساس تازگی و پاکیزگی به فضا می‌بخشد.

تعمیرات و تمیز کردن مبل نیز بخش مهمی از خانه تکانی را تشکیل می‌دهد. توجه به نکاتی مانند استفاده از شوینده‌های مناسب برای پارچه و چوب مبلمان، از خطر خراب شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. در پایان، گردگیری وسایل دکوراتیو یا تغییر آن‌ها هم می تواند فضای شما را جذاب و متفاوت کند.

خانه تکانی سرویس بهداشتی و حمام

خانه تکانی سرویس بهداشتی

برای تمیزکردن حمام و سرویس بهداشتی، ابتدا همه وسایل را آماده کنید. برای شستشوی سرامیک از برس‌های زبر با پرزهای نازک استفاده نمایید. بهتر است مواد شوینده مخصوص را انتخاب کنید ولی اگر به مواد شیمیایی حساسیت دارید، از شوینده‌های غیرشیمیایی مانند سرکه کمک بگیرید.

برای تمیزکردن آینه سرویس بهداشتی، از آب، صابون یا مایع شیشه‌شوی به همراه دستمال مرطوب استفاده کنید. در صورت وجود رسوبات برای تمیز کردن شیرآلات سرویس بهداشتی، از آب گرم و سرکه استفاده کرده و با اسفنج آن‎ها را پاک کنید. برای تمیز کردن سرامیک کف حمام هم بهتر است به سراغ برس‌های زبر با پرزهای نازک بروید.

در نهایت، برای تمیز کردن دیوار و کاشی‌های حمام، از صابون مایع و پودرهای جرم‌گیر یا محلول حاصل از سرکه، آب گرم و صابون استفاده نمایید. با این روش‌ها، حمام و سرویس بهداشتی خود را به طور کامل تمیز و درخشان کنید.

خانه تکانی در یک هفته

خانه تکانی در یک هفته

برای آنکه بتوانید خانه تکانی را به فرایندی جذاب و سریع تبدیل کنید، در ادامه برنامه کامل‌تری را بیان می‌کنیم که در یک هفته به این پروسه پایان دهید:

زمان مورد نیاز برای خانه تکانی

برای محاسبه زمان مورد نیاز، بهتر است ابتدا لیستی از وظایف مختلف در خانه تهیه کنید. سپس به هر کدام از این وظایف زمان تقریبی اختصاص دهید. مثلاً:

 • تمیزکردن آشپزخانه: 3 روز
 • تمیزکردن اتاق‌ها: 2 روز
 • شستشوی لباس‌ها: 1 روز
 • تمیزکردن حیاط: 1 روز

این تقسیم‌بندی به شما کمک می‌کند تا زمان مورد نیاز برای هر بخش از خانه تکانی را برآورد کنید.

خانه تکانی به مرور زمان

برای خانم‌های شاغل که وقت زیادی برای خانه تکانی ندارند، بهتر است به مرور زمان این وظایف را انجام دهند. پیشنهاد می‌کنیم از آخر بهمن ماه شروع کنید و ابتدا به قسمت‌هایی بپردازید که کار کمتری دارند. به این ترتیب، به تدریج و با انجام مراحل مختلف، خانه تکانی در یک هفته به پایان می‌رسد.

اهمال‌کاری ممنوع!

اجتناب از اهمال‌کاری در خانه تکانی بسیار مهم است. به عنوان مثال، اگر کاری را به تعویق بیندازید، ممکن است منجر به انباشته شدن کارها شود و کیفیت نظافت کاهش یابد؛ بنابراین به برنامه خود متعهد شوید و هر کار را در زمان خودش پیش ببرید.

بهترین زمان شروع خانه تکانی

برای تعیین بهترین زمان شروع خانه تکانی، دو روش وجود دارد؛ اولین روش اعتماد به احساسات شماست. هر زمانی که احساس کنید نسیم بهاری و تازگی در هوا حس می‌شود و شما انرژی مثبت می‌گیرید، زمان خانه تکانی است. روش دوم بر اساس زمان‌بندی شخصی شما می‌باشد؛ اگر در بین ایام آزاد اسفند ماه یا زمان‌های دیگر فرصت دارید، این وقت را به خانه تکانی اختصاص دهید. همچنین اگر در آخر هفته زمان خالی دارید، فرصت را از دست ندهید و این کار را شروع کنید.

چند نکته مهم

 • برنامه روزانه: برنامه روزانه خود را به نحوی تنظیم کنید که وقت کافی برای خانه تکانی نیز در آن باشد.
 • تهیه غذاها: اگر شاغل هستید، غذای روزهای تعطیل را از قبل آماده کنید تا با خیال آسوده، وقت خود را صرف خانه تکانی نمایید.
 • جمع‌کردن وسایل اضافی: وسایل اضافی و غیرضروری را جمع کنید تا فضای خانه شما بهتر و مرتب‌تر شود.
 • فهرست کارها: باز هم مثل همیشه تاکید می‌کنیم که یک فهرست از وظایف خود تهیه نمایید و هر مرحله را با یک ضربدر علامت بزنید تا پیشرفت خود را ببینید.

لیست کارهای خانه تکانی اصولی

لیست کارهای خانه تکانی

ایجاد یک لیست برای کارهای خانه تکانی اصولی و مدیریت آن به وسیله چک‌لیست می‌تواند به بهبود نظم و بهره‌وری خانه کمک کند. برای تهیه چک‌لیست مناسب، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: تعیین زمان‌های آزاد اعضای خانواده

 • زمان‌های آزاد هر کدام از اعضای خانواده را مشخص کنید.
 • اطمینان یابید که زمان‌های خانه تکانی با زمان‌های آزاد افراد هماهنگ است تا انجام کارها با استرس و تاخیر همراه نشود.

مرحله ۲: تهیه لیست کامل کارها

مرحله ۳: تخصیص زمان به خانه تکانی

 • مدت زمان مشخصی برای انجام کلیه کارهای خانه تکانی مشخص کنید.
 • این مدت زمان باید به نحوی باشد که اجازه دهد تا اعضای خانواده به امور شخصی خود نیز رسیدگی نمایند.

مرحله ۴: تقسیم مسئولیت‌ها

 • کارها را بین اعضای خانواده تقسیم کنید و هر نفر مسئولیت انجام کاری را بر عهده بگیرد.
 • لیست تمامی کارها را روی کاغذ بنویسید و مشخص کنید هر کار را چه فردی باید انجام دهد.

مرحله ۵: اجرای امور بر اساس زمان‌بندی و لیست

 • تمامی امور را بر اساس زمان‌بندی و لیست تهیه شده انجام دهید.
 • بعد از انجام هر کار، آن را در لیست علامت بزنید و به سراغ مرحله بعدی بروید.

با این روش، خانه تکانی به نحوی منظم و سازماندهی شده انجام می‌شود و با تقسیم مسئولیت‌ها، انگیزه برای انجام کار افزایش می‌یابد. همچنین، این روش به کاهش استرس و افزایش بهره‌وری در انجام خانه تکانی کمک می‌کند.

10 ترفند خانه تکانی سریع برای زنان شاغل در کمترین زمان

ترفند خانه تکانی سریع

 1. برنامه‌ریزی داشته باشید. لیست کارهای خانه را دسته‌بندی و با اولویت‌بندی آن‌ها شروع کنید. هر کار را به افراد خانه واگذار نمایید. برنامه ریزی دقیق و اصولی برای هر فعالیت، بیشتر از هر چیز دیگری به درد خانه تکانی می‌خورد.
 2. از زمان‌های مناسب، به خوبی استفاده کنید. اگر بعدازظهرها زود به خانه می‌رسید، از این زمان برای شروع کارها استفاده کنید. در روزهای تعطیل و آخر هفته‌ها هم به خانه تکانی بپردازید.
 3. وعده‌های غذایی خود را از شب قبل آماده کنید تا در روند خانه تکانی دغدغه غذا پختن نداشته باشید.
 4. باید از جاهایی شروع کنید که دائم مورد استفاده نیستند؛ مانند انباری، داخل کمدها، زیر تخت‌ها و بالای کابینت‌ها.
 5. وسایل اضافه و بدون استفاده را شناسایی کنید و آن‌ها را اهدا کرده یا دور بریزید.
 6. اتاق‌ها را به ترتیب مرتب کرده و از جاروبرقی برای جمع‌آوری خرده‌ریزها استفاده کنید.
 7. از وسایلی نظیر شوینده‌های مناسب و انواع تی و جارو برای تمیزکاری کمک بگیرید.
 8. به ترتیب، شستن پرده‌ها و نظافت لوسترها را در دستور کار خود قرار دهید.
 9. از اواخر بهمن به برنامه‌ریزی و آماده‌سازی برای نوروز بپردازید تا همه چیز تحت کنترل باقی بماند.
 10. در حین خانه تکانی نیز از کارهای روزانه خود غافل نشوید و آن‌ها را نیز طبق برنامه انجام دهید.

حوصله خانه تکانی ندارم: رموز خانه تکانی سریع و آسان

البته که هر خانه دارای نیازها و شرایط خاص خود است، اما در کل می‌توانید از این نکات برای خانه تکانی سریع و موثر بهره ببرید:

 1. زمان‌بندی: یک برنامه زمانبندی دقیق برای هر فعالیت تهیه کنید و به آن عمل کنید.
 2. تقسیم کار: وظایف خانه را بین اعضای خانواده تقسیم کنید.
 3. لوازم کاربردی: همه لوازم ضروری تمیزکاری را از قبل آماده کنید تا هر وقت نیاز شد، به آن‌ها دسترسی داشته باشید.
 4. شروع از بالا: از سقف‌ها و لوسترها شروع کنید تا گرد و غبار اضافی روی زمین ایجاد نشود.
 5. لکه‌بری کف: لکه‌های عمیق روی کف را با مخلوط وایتکس و جوش شیرین تمیز نمایید.
 6. دیوارها و پرده‌ها: دیوارها و پرده‌ها را با کمک دستمال مرطوب تمیز کنید یا بشویید.
 7. وسایل دکوری: تابلوها و وسایل دکوری را که به صورت روزمره تمیز نمی‌کنید، پس از تمیزکردن دیوارها و پرده‌ها در اولویت بگذارید.
 8. کابینت‌ها و کمدها: مرتب کردن کابینت‌ها و کمدها را با هم انجام دهید تا بتوانید وسایل اضافی را با سرعت بیشتری حذف کنید.
 9. زیر تخت و کمد: زیر تخت و کمد داخل اتاق‌ها را از گرد و غبار پاک کنید.
 10. حمام و سرویس بهداشتی: در مراحل آخر، حمام و سرویس بهداشتی را بشویید و ضدعفونی کنید.

در نهایت، حوصله و انگیزه خود را حفظ کنید و از تکنیک‌های ساده‌ای مانند گوش دادن به موسیقی محبوب یا تعیین جایزه برای خودتان یا اعضای خانواده استفاده نمایید تا هم به افزایش انگیزه و هم به افزایش سرعت انجام کارها کمک کند.

مدیر سایت

7 پاسخ به “نکات خانه تکانی عید سریع، آسان و قدم به قدم + چک‌لیست”

 1. Samira گفت:

  ممنون واقعا مفید بود

 2. مهسا گفت:

  سلام
  خیلی عالی بود ممنونم. مخصوصا الان که نزدیک عیده و واقعا کاربردی بود

 3. فاطمه گفت:

  واقعا داشتن چک لیست خیلی به آدم کمک میکنه

 4. Sara گفت:

  عالی بود

 5. سمیرا گفت:

  برای ماهایی که شاغل هستیم، خونه تکونی یه پروسه خیلی زمانبره. این راهکارها میتونه تا حد زیادی به ماها کمک کنه.

 6. Mohamadi گفت:

  چقدر خوب که به خانم های شاغل و مشغله زیادشون هم توجه کردید👌

 7. مژده گفت:

  چک لیست کمک کرد چیزی از قلم نیفته، مرسی 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های عالی برای تمیز کردن حمام و دستشویی + ترفند برق انداختن سنگ توالت
در این مقاله به برخی از روش‌های تمیز کردن حمام و دستشویی، برق انداختن سنگ توالت، معرفی بهترین جرمگیر و همچنین ترفندهای پاکسازی عمیق این فضاها اشاره می‌کنیم.
مشاهده
مراحل تمیز کردن سینک ظرفشویی آشپزخانه + ترفند برق انداختن آن
برق انداختن و تمیز کردن سینک ظرفشویی کار سختی نیست و تنها با چند ماده اولیه و ساده همراه با صرف زمان کوتاهی می‌توانید آن را به درخشش اول خود بازگردانید.
مشاهده
شستن لباس نخی بدون آبرفت | چگونه از آب رفتن لباس نخی جلوگیری کنیم؟
در این مقاله از شرکت پاکسان، به رازهای حفظ سایز و فرم لباس‌های نخی و روش‌های شستن لباس نخی بدون آبرفت می‌پردازیم.
مشاهده
چگونه لکه چای و قهوه را از روی لیوان پاک کنیم؟
لکه‌های قهوه‌ای باقی مانده چای روی فنجان می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. در این مقاله راهکارهای پاک کردن لکه چای و قهوه روی لیوان را بررسی کرده‌ایم.
مشاهده
4 ترفند برق انداختن و تمیز کردن شیرآلات طلایی
در این مقاله به طور کامل به روش‌های مختلف برق انداختن، رسوب‌زدایی، جرمگیری و تمیز کردن شیرآلات طلایی می‌پردازیم تا رازهای درخشش ابدی آن‌ها را برایتان فاش کنیم.
مشاهده
6 ترفند برق انداختن و تمیز کردن شیرآلات
برق انداختن و تمیز کردن شیرآلات سفید، استیل، طلایی و برنز به راحتی امکان‌پذیر است! کافی است این ترفندها را بدانید تا دیگر نگران تمیز کردن شیرآلات منزل نباشید.
مشاهده
راهکارهای کاربردی برای پاک کردن لکه شاتوت
برای پاک کردن لکه شاتوت، می‌توانید از راه حل‌هایی که توسط متخصصان ارائه شده، استفاده کنید. در این مقاله، راه‌ها و مراحل پاک کردن لکه شاتوت را بررسی خواهیم کرد.
مشاهده