مدیرعامل پاکسان در مجمع این شرکت

در سال 1400 اتفاقات بزرگی در پاکسان رخ خواهد داد

1399/12/20

مدیرعامل پاکسان در مجمع این شرکت؛

در سال 1400 اتفاقات بزرگی در پاکسان رخ خواهد داد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پاکسان منتهی به 30 آذر 1399، روز سه شنبه مورخ 19 اسفندماه سال جاری و با حضور بیش از 76 درصد سهامداران، علی ملکی عضو هیئت مدیره و معاون مجامع و امور شرکت های توسعه صنایع بهشهر به عنوان رئیس مجمع، امیرعلی نعمت اللهی مدیر عامل شرکت مدیریت صنعت شوینده، امدادی از گروه سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر ایران به عنوان ناظرین مجمع و جمعی از مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت های گروه توسعه صنایع بهشهر برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حسن بقائی، مدیر عامل شرکت پاکسان و دبیر این مجمع، گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته در سال مالی 1399 ارائه نمود.

ثبت رکورد پاکسان در سال مالی 99

حسن بقائی مدیر عامل “شپاکسا” در شرح عملکرد سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۹۹ پاکسان و در جمع سهامداران این مجموعه گفت: در سال مالی گذشته با رشد درآمد خالص و عملیاتی، سود خالص این مجموعه به رشد 36 درصدی دست یافت.

بقائی به برنامه ریزی های صورت گرفته در افزایش تولید اشاره کرد و یادآور شد: در سه ماهه پایانی سال مالی ۹۹، بر اساس استراتژی های لازم موفق شدیم تولید را به میزان قابل توجهی افزایش داده و در نهایت بیش از ۱۲۸ هزار تن محصول تولید کنیم.

مدیر عامل پاکسان با ابراز رضایت از روند اقدامات صورت گرفته خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی همه جانبه نه تنها با کاهش سود و درآمد مواجه نشدیم؛ بلکه نسبت به پیش بینی اولیه، سود هر سهم با رشد قابل توجهی به میزان ۲۴۸ تومان در صورت های مالی محقق شد.

وی به صادرات و گسترش کشورهای مقصد صادراتی پاکسان اشاره کرد و افزود: در حوزه صادرات هم فعالیت نسبتا خوبی داشتیم و برنامه های خوبی هم برای این حوزه در دست اجرا داریم. میزان درآمد ریالی ما در بخش صادرات به نسبت دوره مالی قبل رشد ۷۵ درصدی داشته است. هم اکنون در حال تدوین برنامه هایی به منظور افزایش عمق حضور پاکسان در ۱۸ کشوری هستیم که در بخش صادرات محصول به آن جا فعالیت داریم تا فروشی پایدار، توام با افزایش سهم بازار را در این بخش داشته باشیم.

بقائی ضمن اشاره به مدیریت هزینه ها در بخش دموراژ مواد اولیه وارداتی و انبارداری یادآور شد: زمینی در احمد آباد مستوفی که در گذشته متعلق به پاکسان بود و به فروش رسیده بود، مجددا با قیمت مناسبی خریداری شد و به عنوان اموال پاکسان تحت تملک قرار گرفت. سپس در اقدامی زیر ساخت های لازم در این زمین را ایجاد کردیم و انبار اختصاصی گمرک پاکسان برای تخلیه مواد اولیه وارداتی فراهم شد که با این اقدام سالانه مبلغ قابل توجهی در بخش هزینه های جاری شرکت صرفه جویی می شود.

مدیر عامل پاکسان استفاده از دانش فنی پرسنل توانمند این مجموعه را از دیگر راهکارهای صرفه جویی در هزینه ها معرفی کرد و افزود: در بخش مدیریت هزینه ها و کاهش ارز بری در راستای بومی سازی ماشین آلات و تجهیزات گام برداشتیم و کاتر صابون را با استفاده از توان داخلی به خطوط تولید افزودیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به افتتاح طرح پایلوت سولفوناسیون این مجموعه یادآور شد: در حوزه تولید محصولات صنعتی هم طرح پایلوت سولفوناسیون را راه اندازی نمودیم تا مجبور به جایگزینی خطوط تولید اصلی برای این منظور نباشیم. این اقدام نیز با استفاده از امکانات موجود در راستای خلق ارزش افزوده و عدم توقف خطوط تولید عملیاتی شد.

بقائی تامین مواد اولیه را یکی از دغدغه های جدی واحدهای تولیدی معرفی کرد و گفت: به منظور حفظ پایداری تولید، به میزان قابل توجهی مواد اولیه مورد نیاز را به موقع خریداری نمودیم تا تولید همچنان تداوم داشته باشد.

وی همچنین به مذاکرات صورت گرفته با شرکت پخش در جهت کاهش دوره وصول مطالبات این شرکت اشاره کرد.

مدیر عامل پاکسان به برنامه ریزی های صورت گرفته برای تحول تولید در سال 1400 اشاره کرد و افزود: سال ۱۴۰۰ اتفاقات بزرگی در پاکسان رخ خواهد داد که می توان به آغاز فاز مطالعاتی پاکسان صنعتی به عنوان یکی از طرح های جدی این مجموعه اشاره کرد. برنامه های متفاوتی نیز برای تولید محصولات متنوع داریم و همه علاقمندان به پاکسان و محصولات آن در سال آینده شاهد رخدادهای خوبی در این مجموعه خواهند بود.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پاکسان منتهی به 30 آذر 1399

نهایی شدن افزایش سرمایه 298 درصدی، شروع اقدامات برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها

در ادامه این جلسه سوالاتی از سوی سهامداران در خصوص افزایش سرمایه مطرح شد که ملکی رییس مجمع و عضو هیئت مدیره شرکت توسعه صنایع بهشهر به آن پاسخ داد.

وی با اشاره به برنامه پاکسان برای افزایش سرمایه و تصمیات اتخاذ شده در این خصوص اشاره کرد و افزود: برنامه افزایش سرمایه از محل سود انباشته و آورده نقدی در دستور کار بود که سازمان بورس با این موضوع مخالفت کرد. در نظر داریم در صورت امکان، افزایش سرمایه از محل صرف سهام و سود انباشته را پیش ببریم. این افزایش سرمایه برای توسعه در بخش سولفوناسیون و خطوط تولید صابون طرح ریزی شده است.

وی ضمن اشاره به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها افزود: این موضوع بستگی به برنامه هیئت مدیره دارد. هیئت مدیره در نظر دارد با بررسی شرایط، در صورت مساعد بودن عوامل، به صورت موازی این برنامه را نیز پیش ببرد. تمام این موارد بستگی به اخذ تاییدیه‌ از مراجع ذی صلاح دارد. در حال حاضر اولویت ما نهایی کردن افزایش سرمایه ۲۹۸ درصدی از محل سود انباشته و صرف سهام است که ۱۰۰ درصد از محل سود انباشته و 198 درصد از محل صرف سهام صورت می‌گیرد.

سهامداران درباره حمایت از سهم نیز سوالاتی پرسیدند که ملکی رییس مجمع در این مورد گفت: در ریزش های اخیر، بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان سهم از بازار خریداری کردیم و صندوق بازارگردان در این زمینه فعال است.

در ادامه این جلسه پس از استماع گزارش هیئت مدیره و نماینده حسابرس قانونی، نسبت به سایر موارد دستور جلسه مجمع تصمیم گیری شد.

همچنین در پایان این مجمع حدود ۵۰ درصد از سود پاکسان در مجمع تقسیم شد؛ یعنی به ازای هر سهم ۱۲۵ تومان بین سهامداران توزیع شد.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پاکسان با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین نیز برای سهامداران به نمایش در آمد.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پاکسان

به نقل از «پایگاه خبری تحلیلی پاکسان نیوز»

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وعده مدیرعامل پاکسان به سهامداران

پاکسان این روزها در حال طرح ریزی تغییرات بنیادی است. این شرکت تولید کننده مواد شوینده که در حدود 60 سال سابقه فعالیت دارد، نیاز به تحول و تجدید قوا را در خود احساس کرده است و بر همین اساس درخواست افزایش سرمایه 298 درصدی داد تا برنامه های جدی برای نوسازی خطوط تولیدی خود…

مشاهده
کنترل هیجان بورس با انتخاب درست سهامداران خرد مهار شدنی است

سهام داری بلند مدت، بهره مندی از دانش مالی و پرهیز از رفتارهای هیجانی لازمه پایداری بازار سرمایه و کسب انتفاع سهامداران در بازار سرمایه است. به گزارش بیدنا، مجید محسنی مجد، مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر با توجه به رفتارهای هیجانی در بازار سرمایه که موجب شکل گیری صفوف فروش و منفی شدن بازار…

مشاهده
پیام مدیرعامل پاکسان به مناسبت روز خبرنگار

مدیرعامل شرکت پاکسان در پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت. حسن بقائی مدیرعامل شرکت پاکسان در پیامی روز خبرنگار را به همه اصحاب رسانه و خبرنگاران شریف و صدیق رسانه‌های عمومی کشور تبریک گفت. متن کامل پیام وی به این شرح است؛   «بسمه‌تعالی»   «ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُون» ١٧ مرداد، مصادف با روز خبرنگار یادآور…

مشاهده
تعطیلات تابستانی فرصتی مناسب برای بازبینی فنی

تعطیلات تابستانی پاکسان فرصتی برای بازسازی دستگاه‌ها و خطوط تولیدی فراهم کرد. مدیرعامل شرکت پاکسان از بازبینی، بازدید، مرمت، نوسازی دستگاه‌ها و خطوط تولید در تعطیلات تابستانی این مجموعه خبر داد. بقایی با اشاره به تعطیلی یک هفته‌ای در برخی از بخش‌های شرکت پاکسان گفت: تعطیلات تابستانی بهترین فرصت را برای بازبینی و نوسازی برخی…

مشاهده
محلول ضدعفونی کننده ارکید عرضه شد.

پاکسان محلول ضدعفونی کننده ارکید را در بسته بندی جدید عرضه کرد. در پی شیوع ویروس کرونا و لزوم استفاده مداوم از انواع مواد ضدعفونی کننده، شرکت پاکسان محلول ضدعفونی کننده ارکید را در بسته بندی کوچک و کم حجم تر عرضه نمود. پیش از این، این محلول در بسته بندی های 4 لیتری تولید و عرضه…

مشاهده
با حضور سفیر ایران در کنیا، ظرفیت های صادرات پاکسان به کنیا بررسی شد.

با حضور سفیر ایران در کنیا، ظرفیت های صادرات پاکسان به کنیا بررسی شد. اولین محموله محصولات پاکسان به کنیا صادر شد. در پی این رخداد، دیداری میان مدیر عامل شرکت پاکسان و سفیر ایران در کنیا صورت پذیرفت. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پاکسان نیوز، در روز چهارشنبه مهر ماه 1399، حسن بقائی به…

مشاهده
جلسه اختتامیه ممیزی خارجی شرکت پاکسان برگزار شد.

جلسه اختتامیه ممیزی خارجی شرکت پاکسان برگزار شد. حسن بقائی، مدیر عامل شرکت پاکسان، خبر برگزاری جلسه اختتامیه ممیزی خارجی این شرکت را اعلام کرد. به گفته بقائی، ممیزی خارجی پاکسان برای سیستم مدیریت یک پارچه این مجموعه توسط شرکت TUVNORD اتریش صورت پذیرفت. در پی آن، شایستگی شرکت پاکسان احراز شده و موفق شد…

مشاهده