کار-کردن-در-پاکسان-افتخار-بزرگیست

کار کردن در پاکسان افتخار بزرگیست

1399/09/20

رضازاده کارگر پیشکسوت پاکسان؛

کار کردن در پاکسان افتخار بزرگیست 

محمود رضا زاده، از کارگران زحمتکش پاکسان و در حال حاضر با بیست و هشت سال سابقه، قدیمی ترین و با سابقه ترین فرد شرکت است.

بیست و هشت سال کم نیست… یک عمر است! همین سابقه بهانه ای شد که با او در مورد این شرکت گفت و گو کنیم.

آن چه در ادامه می خوانید حاصل همین گفتگو است.

از چه زمانی مشغول به کار شدید؟

از 23 خرداد سال 71 در شرکت پاکسان مشغول به کار شدم و به قدری این فضا و این شرکت را دوست داشته و دارم که روز دقیق آن در ذهنم مانده.

در کدام بخش…

از همان ابتدا در قسمت انبارها مشغول به کار شدم و تا امروز در خدمت این شرکت و مردم بودم.

 

چطوری با شرکت پاکسان آشنا شدید؟

من با معرفی پدر همسرم که خودش در این مجموعه شاغل بود در پاکسان مشغول به کار شدم. در آن سال امکان استخدام در نیروی هوایی را هم داشتم اما وقتی پیشنهاد کار در پاکسان به من داده شد، استقبال کردم و به اینجا آمدم و اصلا از انتخاب خودم پشیمان نیستم.

آن زمان هم مثل امروز پاکسان نام بزرگی بود، همه آن را می شناختند و برای همه جذاب بود. افتخار زیادی بود در این مجموعه استخدام شوی و کار کنی که خوشبختانه این افتخار نصیب من شد. پاکسان جای بزرگ و نام بزرگی است.

 

کار در پاکسان چطوری گذشته؟

من از کار کردن در پاکسان تجربه بدی ندارم و همه چیز خوب بوده. دو بار هم کارگر نمونه شدم. فراز و نشیب زیادی را در تولید پشت سر گذاشتیم ولی تمام مدیران عامل و پرسنلی که به این مجموعه وارد شدند، برای سر بلندی پاکسان آمدند و همه به اندازه توان و دانش خود زحمت کشیدند.

 

نقش پاکسان را تا چه اندازه در زندگی خود پر رنگ می بینید؟

هرچیزی که در این 28 سال در زندگی ام کسب کردم از برکت کار در پاکسان بوده و من از این شرکت نان به خانه و سر سفره بردم و هرچه دارم از این شرکت است.

 

چقدر از کاری که در این سال ها در این مجموعه انجام دادید، رضایت دارید؟

از سر علاقه ای که به کار در این مجموعه دارم از سر علاقه خیلی از روزها بیش از ساعات کاری در پاکسان حضور داشتم؛ حتی بیشتر از سقف اضافه کاری… چون کار در این شرکت را با دل و جان دوست دارم و واقعا عاشق کارم هستم. خیلی از روزها پیش از همه به سر کار می آیم و خیلی از مواقع پیش از شروع ساعت رسمی کار شرکت در سر کار خودم حاضر می شوم و اولین نفری هستم که صبح به کارخانه می آید… همین علاقه باعث شده که واقعا دلم نمی خواهد بازنشسته شوم.

 

آیا خودتان هم در منزل از محصولات پاکسان استفاده می کنید؟

در خانه همیشه از محصولات پاکسان استفاده می کنیم… همه خانواده ما همین طور هستند و همه بستگانمان تولیدات پاکسان را استفاده می کنند. چون من برای آنها توضیح داده ام که چه محصولات با کیفیتی تولید می کنیم. همه چیز جلوی چشم من است و می بینم که بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه در این شرکت خریداری و به کار گرفته می شود و این چیزی نیست که بتوان انکار کرد.

 

بهترین دورانی که در پاکسان داشتید چه زمانی بوده؟

به نظر من دهه هفتاد دوران طلایی تولید بود چون مواد اولیه به وفور در دسترس بود و تامین مواد مورد نیاز تولید این همه مشکل و پیچیدگی نداشت اما این روزها کلا شرایط فرق کرده موانع کم نیست ولی من فکر می کنم اینکه در این روزها بتوانیم چرخ تولید را در سه شیفت بچرخانیم و یک روز هم تولید متوقف نشود، هنر است وگرنه که در دوره فراوانی همه بلدند کار کنند.

 

از کسانی که همزمان یا پیش از شما در این شرکت استخدام شدند خبر دارید؟

کسانی که هم دوره من بوده اند همه بازنشسته شده اند ولی از حالشان خبر دارم… بعضی ها را دورادور جویای احوالشان هستم، با بعضی دیگر هم در ارتباطم.

 

بعد از بازنشستگی چه برنامه ای داری؟

به بازنشستگی فکر نمی کنم و تلاش می کنم تا زمانی که امکانش باشد و قانون اجازه دهد در پاکسان بمانم. با توجه به اینکه طرح جانشین پروری در شرکت اجرا می شود خیالم از بابت نفر بعدی که عهده دار مسئولیت من می شود راحت است. خدا را شکر افراد شایسته و کار بلدی هستند که می شود به آن ها اعتماد کرد و کار را به آن ها سپرد.

 

چه توقعی از شرکتی که یک عمر در آن کار کردید دارید؟

آدم پرتوقعی نیستم. همه انتظاراتی که داشتم برآورده شده. پاکسان هم تمام تلاشش را به کار گرفته تا رضایت پرسنل را در چهارچوب قوانین و تا جایی که امکانش را داشته برآورده سازد.

 

حال این روزهای تولید در پاکسان را چگونه می بینید؟

وضع تولید در شرکت پاکسان خوب است و واقعا همه چیز مهیاست. وقتی این شرکت را با سایر شرکت ها مقایسه می کنم، باید بگویم که به همت پرسنل و مدیریت این شرکت است که تولید داریم و محصولات را به دست مردم می رسانیم.

 

حرف آخر…

سربلندی پاکسان

به نقل از “پایگاه خبری تحلیلی پاکسان نیوز”

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وعده مدیرعامل پاکسان به سهامداران

پاکسان این روزها در حال طرح ریزی تغییرات بنیادی است. این شرکت تولید کننده مواد شوینده که در حدود 60 سال سابقه فعالیت دارد، نیاز به تحول و تجدید قوا را در خود احساس کرده است و بر همین اساس درخواست افزایش سرمایه 298 درصدی داد تا برنامه های جدی برای نوسازی خطوط تولیدی خود…

مشاهده
کنترل هیجان بورس با انتخاب درست سهامداران خرد مهار شدنی است

سهام داری بلند مدت، بهره مندی از دانش مالی و پرهیز از رفتارهای هیجانی لازمه پایداری بازار سرمایه و کسب انتفاع سهامداران در بازار سرمایه است. به گزارش بیدنا، مجید محسنی مجد، مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر با توجه به رفتارهای هیجانی در بازار سرمایه که موجب شکل گیری صفوف فروش و منفی شدن بازار…

مشاهده
پیام مدیرعامل پاکسان به مناسبت روز خبرنگار

مدیرعامل شرکت پاکسان در پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت. حسن بقائی مدیرعامل شرکت پاکسان در پیامی روز خبرنگار را به همه اصحاب رسانه و خبرنگاران شریف و صدیق رسانه‌های عمومی کشور تبریک گفت. متن کامل پیام وی به این شرح است؛   «بسمه‌تعالی»   «ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُون» ١٧ مرداد، مصادف با روز خبرنگار یادآور…

مشاهده
تعطیلات تابستانی فرصتی مناسب برای بازبینی فنی

تعطیلات تابستانی پاکسان فرصتی برای بازسازی دستگاه‌ها و خطوط تولیدی فراهم کرد. مدیرعامل شرکت پاکسان از بازبینی، بازدید، مرمت، نوسازی دستگاه‌ها و خطوط تولید در تعطیلات تابستانی این مجموعه خبر داد. بقایی با اشاره به تعطیلی یک هفته‌ای در برخی از بخش‌های شرکت پاکسان گفت: تعطیلات تابستانی بهترین فرصت را برای بازبینی و نوسازی برخی…

مشاهده
محلول ضدعفونی کننده ارکید عرضه شد.

پاکسان محلول ضدعفونی کننده ارکید را در بسته بندی جدید عرضه کرد. در پی شیوع ویروس کرونا و لزوم استفاده مداوم از انواع مواد ضدعفونی کننده، شرکت پاکسان محلول ضدعفونی کننده ارکید را در بسته بندی کوچک و کم حجم تر عرضه نمود. پیش از این، این محلول در بسته بندی های 4 لیتری تولید و عرضه…

مشاهده
با حضور سفیر ایران در کنیا، ظرفیت های صادرات پاکسان به کنیا بررسی شد.

با حضور سفیر ایران در کنیا، ظرفیت های صادرات پاکسان به کنیا بررسی شد. اولین محموله محصولات پاکسان به کنیا صادر شد. در پی این رخداد، دیداری میان مدیر عامل شرکت پاکسان و سفیر ایران در کنیا صورت پذیرفت. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پاکسان نیوز، در روز چهارشنبه مهر ماه 1399، حسن بقائی به…

مشاهده
جلسه اختتامیه ممیزی خارجی شرکت پاکسان برگزار شد.

جلسه اختتامیه ممیزی خارجی شرکت پاکسان برگزار شد. حسن بقائی، مدیر عامل شرکت پاکسان، خبر برگزاری جلسه اختتامیه ممیزی خارجی این شرکت را اعلام کرد. به گفته بقائی، ممیزی خارجی پاکسان برای سیستم مدیریت یک پارچه این مجموعه توسط شرکت TUVNORD اتریش صورت پذیرفت. در پی آن، شایستگی شرکت پاکسان احراز شده و موفق شد…

مشاهده