مجمع عمومی عادی سالیانه پاکسان

پاکسان برنامه های بزرگی را محقق کرد

1400/12/16

مدیرعامل پاکسان در مجمع عمومی عادی سالیانه؛

پاکسان برنامه های بزرگی را محقق کرد

 

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پاکسان با حضور حداکثری سهامداران برگزار شد.

مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده شرکت پاکسان با حضور آقایان معین زاد سرپرست شرکت توسعه صنایع بهشهر، داود حمزه عضو هیات مدیره ومعاون امور شرکت ها و مجامع، فاطمی عضو هیئت مدیره و امیرعلی نعمت اللهی مدیرعامل هلدینگ صنعت شوینده و اعضای هیئت مدیره این شرکت و دیگر مدیران گروه و اعضای هیئت مدیره شرکت پاکسان و سهامداران و نمایندگان قانونی آنان به صورت حضوری و مجازی روز ۱۴ اسفندماه سال جاری در محل سالن پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار شد.

حسن بقائی مدیرعامل شرکت پاکسان در ابتدای این جلسه گزارشی در خصوص اقدامات روی داده در سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ارائه نمود.

وی در ابتدای این جلسه به اقدامات صورت گرفته در پاکسان اشاره کرد و گفت: شرکت پاکسان در سال مالی که سپری کرد موفق شد رکورد‌های بی نظیری را از خود بر جای بگذارد و به رشد تولید، فروش و صادرات دست پیدا کند.

بقائی در گزارش خود به ثبت رکورد تولید ۱۳۶/۳۸۶ تنی محصولات این مجموعه اشاره کرد و یادآور شد: علی رغم تمام مشکلاتی که حوزه تولید به دلیل تحریم های ظالمانه کشورمان با آن روبه‌رو بود، شرکت پاکسان به کمک نیرو‌های توانمند خود موفق شد در بخش فروش نیز رقم ۱۳۳/۵۴۵ تن را به نام خود ثبت کند.

بقائی در بخش دیگری از گزارش خود ضمن اشاره به تحقق درآمد پیش بینی شده پاکسان در سال مالی گذشته افزود: با برنامه ریزی مدون و استراتژیکی موفق شدیم درآمد ۲۵ هزار میلیار ریالی را محقق نمائیم و به رقم ۱۲/۵ میلیون دلاری صادرات دست پیدا کنیم.
درآمد ۷ هزار میلیارد ریالی محصولات صنعتی از دیگر مواردی بود که مدیرعامل شرکت پاکسان در گزارش سالیانه خود به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پاکسان ارائه نمود.
بقائی به منطقی شدن قیمت‌ها به عنوان راهکاری برای رفع بخشی از مشکلات نقدینگی اشاره کرد و گفت: در بحث قیمت تمام شده برای حفظ حقوق سهامداران و نوسانات بازار، درخواستی برای واقعی شدن قیمت تمام شده برخی از محصولات ارائه داده ایم که بررسی و اقدام خواهد شد.

وی به افزایش قیمت چند باره مواد اولیه، هزینه‌های بسته بندی، ماشین آلات و … اشاره کرد و منطقی شدن قیمت محصولات شوینده را غیرقابل اجتناب خواند.

تصویب افزایش سرمایه ۷۵۴ درصدی پاکسان

افزایش سرمایه ۷۵۴ درصدی از مازاد تجدید ارزیابی به تصویب رسید

وی ضمن اشاره به برنامه‌های آتی مجموعه تاکید کرد: در نظر داریم با برنامه ریزی های صورت گرفته پروژه پاکسان صنعتی را در کمترین زمان ممکن محقق کنیم و برای توسعه زیربنایی و تولید محصولات جدید اقدامات جدی صورت دهیم تا با تولید مایعات این مجموعه تحت برند پوش سبد کالایی محصولات خود را بیش از پیش تکمیل نموده و در جهت تقویت سهام این مجموعه و حقوق سهامداران گام برداریم.

بقائی در ادامه گزارش خود به حق لایسنس برند‌های متعلق به پاکسان به عنوان بخشی از درآمد‌های این مجموعه اشاره کرد.

سپس مجمع عمومی فوق العاده پاکسان به منظور تصویب افزایش سرمایه تشکیل جلسه داد.
این افزایش سرمایه از محل سود انباشته و مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها (صرفا عرصه زمین) در دستور کار جلسه بود که سهم سود انباشته در این افزایش سرمایه ۲۱۱۹ میلیارد ریال و سهم تجدید ارزیابی ۸۱۴۱ میلیارد ریال در نظر گرفته شده بود و بر این اساس سرمایه پاکسان از رقم ۱۰۸۰ میلیارد ریال صرفا از محل مازاد ارزیابی و دارائی به ۹۲۲۱ میلیارد ریال معادل ۷۵۴ درصد افزایش یافت.

پاکسان با هدف اصلاح ساختار مالی، توسعه، به روز رسانی خطوط تولید صابون در راستای افزایش بهره وری، جلوگیری از کاهش تولید محصول و رقابت پذیری محصول با سایر برند‌ها و جلوگیری خروج نقدینگی و… را در دستور کار قرار داد.

حسابرس قانونی در مجمع عمومی عادی سالیانه عملکرد شرکت پاکسان در سال مالی منتهی به 30/09/1400 را قابل قبول و مثبت ارزیابی نمود.

رونمایی از محصولات پوش

از محصولات پوش رونمائی شد

در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پاکسان که با حضور سرپرست و اعضای هیئت مدیره توسعه صنایع بهشهر، هلدینگ صنعت شوینده و جمع کثیری از سهامداران این مجموعه برگزار شد از محصولات این مجموعه با برند پوش رونمائی شد.

به گفته حسن بقائی مدیرعامل پاکسان، در پی استقبال مصرف کنندگان از محصولاتی با نام تجاری پوش، پاکسان در نظر دارد به منظور تکمیل سبد کالایی خود تولید محصولات دیگر با این نام تجاری را در برنامه های میان مدت خود قرار دهد.

حسن بقائی مدیرعامل شرکت پاکسان با اعلام این خبر گفت: محصولات جدیدی با نام تجاری پوش به سبد کالایی پاکسان اضافه خواهد شد که مهمترین آن ها عبارتند از مایع دستشویی، صابون، مایعات ظرفشویی، پودر دستی و ماشینی، مایعات لباسشویی و … است.

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وعده مدیرعامل پاکسان به سهامداران

پاکسان این روزها در حال طرح ریزی تغییرات بنیادی است. این شرکت تولید کننده مواد شوینده که در حدود 60 سال سابقه فعالیت دارد، نیاز به تحول و تجدید قوا را در خود احساس کرده است و بر همین اساس درخواست افزایش سرمایه 298 درصدی داد تا برنامه های جدی برای نوسازی خطوط تولیدی خود…

مشاهده
کنترل هیجان بورس با انتخاب درست سهامداران خرد مهار شدنی است

سهام داری بلند مدت، بهره مندی از دانش مالی و پرهیز از رفتارهای هیجانی لازمه پایداری بازار سرمایه و کسب انتفاع سهامداران در بازار سرمایه است. به گزارش بیدنا، مجید محسنی مجد، مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر با توجه به رفتارهای هیجانی در بازار سرمایه که موجب شکل گیری صفوف فروش و منفی شدن بازار…

مشاهده
پیام مدیرعامل پاکسان به مناسبت روز خبرنگار

مدیرعامل شرکت پاکسان در پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت. حسن بقائی مدیرعامل شرکت پاکسان در پیامی روز خبرنگار را به همه اصحاب رسانه و خبرنگاران شریف و صدیق رسانه‌های عمومی کشور تبریک گفت. متن کامل پیام وی به این شرح است؛   «بسمه‌تعالی»   «ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُون» ١٧ مرداد، مصادف با روز خبرنگار یادآور…

مشاهده
تعطیلات تابستانی فرصتی مناسب برای بازبینی فنی

تعطیلات تابستانی پاکسان فرصتی برای بازسازی دستگاه‌ها و خطوط تولیدی فراهم کرد. مدیرعامل شرکت پاکسان از بازبینی، بازدید، مرمت، نوسازی دستگاه‌ها و خطوط تولید در تعطیلات تابستانی این مجموعه خبر داد. بقایی با اشاره به تعطیلی یک هفته‌ای در برخی از بخش‌های شرکت پاکسان گفت: تعطیلات تابستانی بهترین فرصت را برای بازبینی و نوسازی برخی…

مشاهده
محلول ضدعفونی کننده ارکید عرضه شد.

پاکسان محلول ضدعفونی کننده ارکید را در بسته بندی جدید عرضه کرد. در پی شیوع ویروس کرونا و لزوم استفاده مداوم از انواع مواد ضدعفونی کننده، شرکت پاکسان محلول ضدعفونی کننده ارکید را در بسته بندی کوچک و کم حجم تر عرضه نمود. پیش از این، این محلول در بسته بندی های 4 لیتری تولید و عرضه…

مشاهده
با حضور سفیر ایران در کنیا، ظرفیت های صادرات پاکسان به کنیا بررسی شد.

با حضور سفیر ایران در کنیا، ظرفیت های صادرات پاکسان به کنیا بررسی شد. اولین محموله محصولات پاکسان به کنیا صادر شد. در پی این رخداد، دیداری میان مدیر عامل شرکت پاکسان و سفیر ایران در کنیا صورت پذیرفت. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پاکسان نیوز، در روز چهارشنبه مهر ماه 1399، حسن بقائی به…

مشاهده
جلسه اختتامیه ممیزی خارجی شرکت پاکسان برگزار شد.

جلسه اختتامیه ممیزی خارجی شرکت پاکسان برگزار شد. حسن بقائی، مدیر عامل شرکت پاکسان، خبر برگزاری جلسه اختتامیه ممیزی خارجی این شرکت را اعلام کرد. به گفته بقائی، ممیزی خارجی پاکسان برای سیستم مدیریت یک پارچه این مجموعه توسط شرکت TUVNORD اتریش صورت پذیرفت. در پی آن، شایستگی شرکت پاکسان احراز شده و موفق شد…

مشاهده