نشست خبری حسن بقائی به مناسبت سالروز تاسیس شرکت پاکسان

مدیران جهادی ناجی رهایی از مشکلات اقتصادی هستند

1400/10/08

مدیرعامل پاکسان در نشست خبری؛

مدیران جهادی ناجی رهایی از مشکلات اقتصادی هستند

نشست خبری حسن بقائی، مدیرعامل پاکسان به مناسبت سالروز تاسیس شرکت پاکسان با حضور شماری از اصحاب رسانه برگزار شد.

به مناسبت سالروز تاسیس شرکت پاکسان روز یکشنبه پنجم دی ماه سال جاری نشست خبری با حضور مدیرعامل، قائم مقام عضو هیئت مدیره و رئیس مرکز مطالعات استراتژی این مجموعه و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد و خبرنگاران سوالات خود را در خصوص اقدامات بقائی در سال مالی گذشته مطرح کردند.

در ابتدای این جلسه حسن بقائی ضمن خیر مقدم به اصحاب رسانه سالروز تاسیس این مجموعه را به خانواده بزرگ پاکسان، سهامداران و مخاطبین محصولات این شرکت تبریک و تهنیت گفت.

بقائی سپس ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این مجموعه در یک سال گذشته، به افزایش میزان تولید و فروش به عنوان شاخص سنجش قابل اعتنایی برای یک مجموعه تولیدی اشاره کرد و گفت: ما در حوزه تولید موفق شدیم در سال مالی اخیر عملکرد مناسبی را به نمایش بگذاریم که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش چشمگیری داشت و در بعد فروش نیز موفق شدیم با تحقق اهداف و برنامه های مجموعه نتایج بسیار اثر بخش را به ثبت برسانیم.

مدیرعامل پاکسان در ادامه خود را سرباز جبهه تولید معرفی کرد و در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص علت پذیرفتن مدیریت یک واحد تولیدی افزود: شرکت پاکسان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شرکت های کشور به ویژه در حوزه تولید محصولات شوینده و بهداشتی است که با قدمت شصت سال صاحب نوستالژیک ترین برند‌هایی است که معرف همگان است. از سوی دیگر، همانطور که اطلاع دارید رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر تاکیدات بسیاری بر مساله رونق تولید، جهش تولید، پشتیبانی از تولید و… داشتند و به نوعی هرکسی که می تواند در این برهه حساس کشور خدمتی در این راستا انجام دهد، باید به این وظیفه خود عمل نماید. ما نیز به عنوان سربازان اقتصادی باید تلاش کنیم تا به منویات حضرت آقا جامه عمل بپوشانیم.

دلیل دیگر نیز نیاز مبرم کشور به مواد شوینده و بهداشتی بود که شیوع بیماری کرونا در دو سال اخیر و لزوم ارتقای بهداشت عمومی کشور، باعث شد تا این مسئولیت را برای خدمت به ایران اسلامی قبول نمایم.

وی حوزه تولید را بهترین سنگر مبارزه در اقتصاد دفاعی کشور عنوان نمود و افزود: حرکتی که شهید عزیز سردار سلیمانی در میدان آغاز کرد، همچنان ادامه دارد و انقلاب در حال حرکت است و ما در هر سنگری که می توانیم بیشترین تاثیر مثبت را داشته باشیم باید وارد شویم و برای آرمان های انقلاب تلاش کنیم.

بقائی در ادامه نشست خبری با اصحاب رسانه به پاکسان در پاسخ به سوالی در خصوص تغییرات پاکسان پیش از حضور خود اشاره کرد و یادآور شد: بسیاری از افرادی که در گذشته پاکسان را دیدند و امروز آن را مشاهده می‌کنند، اذعان می‌دارند که آنچه امروز در پاکسان شاهد آن هستیم متفاوت از گذشته است و خدا را شاکریم که توانستیم منشاء اتفاقات مثبت در این مجموعه باشیم و جنگ تمام عیاری که در بعد اقتصادی به کشور ما تحمیل شده را با صلابت پشت سر بگذاریم.

مدیرعامل پاکسان جنگ اقتصادی بعد از شبیخون فرهنگی را از توطئه‌های دشمنان قسم خورده علیه ایران عنوان نمود و خاطر نشان کرد: برای غلبه بر تحریم های اقتصادی باید تولید صادرات محور را در دستور کار کشور قرار دهیم. اگر وارداتی هم داریم باید بر پایه صادرات باشد تا به موفقیت پایدار برسیم.

وی دستیابی به تولید فزاینده و باکیفیت و تامین نیاز داخلی را از ویژگی های مهم یک مجموعه تولیدی صادرات محور عنوان کرد و قدرت رقابت را در این میان لازم و ضروری دانست.
خبرنگار دیگری به موفقیت های صادراتی پاکسان در دو سال اخیر به عنوان نقاط قوت مدیریت بقائی اشاره کرد و در خصوص افتخارات و دستاورد‌های ارزشمند وی توضیحاتی خواست. مدیرعامل پاکسان نیز در پاسخ به این پرسش گفت: همانطور که می دانید مساله صادرات و ارزآوری جزء مواردی است که در سیاست های کلان کشور نیز به آن توجه ویژه ای شده است و باتوجه به تحریم ها و محدودیت های حاصل از این مشکل، یکی از راهکار‌هایی که می تواند به ما در تامین ارز کمک کند، همین مساله صادرات است که باید با برنامه ریزی و عملکرد مناسب بتوانیم نسبت به توزیع محصولاتمان در بازار‌های هدف صادراتی اقدام کنیم و درآمد‌های حاصل از آن را صرف بهبود فضای کسب و کار و افزایش بهره وری شرکت نمائیم.

هدف گذاری ما در حوزه صادرات در چندین بخش صورت گرفته است که می توان به رشد فروش، توسعه جغرافیایی بازار‌های هدف و خلق محصول جدید اشاره کرد. با اقدامات صورت گرفته در این حوزه ما توانستیم کشور‌های مقصد صادراتی را به ۲۴ کشور در قاره‌های آسیا، اروپا و آفریقا افزایش دهیم که حاصل آن فروش و صادرات نزدیک به ۱۳ میلیون دلاری برای مجموعه است.

با اتخاذ تدابیر و تمهیدات مختلف طی دوسال اخیر موفق به کسب تندیس زرین صادرکننده ممتاز سال ۱۳۹۹ و همچنین در سال جاری موفق به دریافت مدال افتخار صادرات در بین ۵۰۰ شرکت برتر ایران شدیم که این اتفاق برای اولین بار در تاریخ صنعت شوینده کشور افتاده است و تنها واحد تولیدی کشور در حوزه شوینده هستیم که این نشان را دریافت کرده است.

شمشیر‌های دشمنان برای اقتصاد ایران بیرون آمده

مدیرعامل این مجموعه تولیدی در بخش دیگری از نشست خبری به مناسبت سالگرد تاسیس پاکسان و در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری در خصوص کاهش قدرت خرید مردم و آینده قیمت شوینده در بازار‌های داخلی گفت: رئیس جمهور دغدغه مردم را دارد و با طرح هایی که در دست اجرا دارد، به زودی تاثیرات مثبت آن را در سفره مردم خواهیم دید به شرطی که نظارت بر توزیع کالا‌های اساسی رفته رفته افزایش پیدا کند.

وی ضمن اشاره به سختی فعالیت صنایع کشور در سال های گذشته یادآور شد: دشمنان قسم خورده ما شمشیر‌های خود را از رو بسته اند و برای به زمین زدن اقتصاد ایران، به بیرحمانه ترین روش ها متوسل شده اند، ولی ما به آینده امیدوار هستیم؛ چرا که قطعا با اقداماتی که انجام می شود، آینده روشنی را شاهد خواهیم بود. دعا می کنیم که اهداف و برنامه های دولت سیزدهم محقق شود.

بقائی که کسب مدال افتخار صادرکننده برتر سال ۱۴۰۰ را در پرونده کاری خود در پاکسان دارد، ضمن تشریح دیدگاه خود در خصوص صادرات افزود: پاکسان در بازار محصولات صنعتی موفق است و از خط تجاری خوبی در محصولات داخلی و صادراتی برخوردار است و این مژده را به همه دوستداران این مجموعه بدهم که به زودی خبر‌های خوبی را در این خصوص خواهیم شنید.

برنامه های راهبردی پاکسان از زبان حسن بقایی

منافع حاصل از اقدامات عملیاتی به سازمان باز می گردد

بقائی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص برنامه های راهبردی پاکسان که اجرایی یا هدف گذاری شده اند، یادآور شد: شرکت پاکسان به جهت ظرفیت و پتانسیل بالایی که در خود دارد، این امکان را فراهم می کند که با برنامه ریزی و تعریف هدفمند پروژه های بنیادی بتوان از تمامی این ظرفیت‌ها استفاده نمود. بر همین رویکرد، ما در سال مالی گذشته پروژه های متعددی را طراحی  کردیم که بسیاری از آن ها عملیاتی شدند، برخی در مرحله آزمایشی قرار دارند و برخی دیگر در مراحل پایانی فاز مطالعاتی قرار دارند که انشاالله به حول قوه الهی در سال جاری مالی تمامی این اقدامات عملیاتی شده و منافع حاصل از آن به سازمان باز خواهد گشت.

وی به بهره برداری از سازه پایلوت سولفورکس پس از دو دهه در این مجموعه اشاره کرد و افزود: راه اندازی خط تولید مایعات، بومی سازی مواد اولیه از جمله پاکسامید و پاکساپون صدفی، بومی سازی دستگاه و ماشین آلات از جمله دستگاه کاتر صابون، ابتکار و ایجاد روشی جدید برای ذوب مواد اولیه جامد به منظور مدیریت مصرف انرژی، پروژه مربوط به راه اندازی پاکسان صنعتی و … که عملیاتی شده اند و بسیاری از طرح ها و پروژه هایی که تیم تحقیق و توسعه پاکسان در حال فعالیت روی آن‌ها هستند که اتفاقات خوشایندی را در این حوزه شاهد خواهیم بود.

بقائی سپس در حوزه های مطرح شده از سوی خبرنگاران، به پیشرفت های این مجموعه در بعد محصولات صنعتی اشاره کرد و افزود: شرکت پاکسان در یک سال گذشته توانست با افزایش ۱۵ درصدی تولید محصولات صنعتی به رکورد شگفت انگیزی در این حوزه دست پیدا کند. این مجموعه در حال حاضر قادر است تا نیاز‌های شرکت های گروه به محصولات صنعتی را تامین کند.

وی همچنین از تولید محصولات صنعتی جدید خبر داد که به زودی از آن‌ها رونمایی خواهد شد.

سرمایه اصلی نیروی انسانی مجموعه است

توجه به منابع انسانی از دیگر مواردی بود که خبرنگاران حسن بقائی را مورد پرسش قرار دادند. مدیرعامل پاکسان در این خصوص ضمن تاکید بر جایگاه نیروی انسانی به عنوان سرمایه های اصلی مجموعه، خاطر نشان کرد: همواره تلاش کرده ایم که پرسنل دغدغه ای نداشته باشند و به عنوان مدیر مجموعه همواره قدردان زحمات آن ها هستیم و این را به منزله توفیق الهی میدانیم که شامل حالمان شده و دعای خیر پرسنل را نصیبمان کرده است.

وی کسب موفقیت پاکسان را مرهون اعتقاد همکاران این مجموعه عنوان کرد و افزود: خودباوری، تعهد و تعلق خاطری که پرسنل نسبت به پاکسان دارند، نتیجه اقدامات مثبتی است که پیرامون منابع انسانی در پاکسان عملیاتی شد و باعث شده که همه در این مجموعه با انجام درست کار محوله موفقیت چشمگیری را نصیب این مجموعه کنند.

نتیجه برنامه ریزی افزایش ۹۵۰ درصدی سرمایه

بقائی در بخش دیگری از گفتگوی خود با اصحاب رسانه به افزایش سرمایه در دست اقدام شرکت اشاره کرد و در این خصوص یادآور شد: ما در جهت توسعه تجهیزات، نوسازی ماشین آلات و اصلاح و بهبود ساختار‌های مالی شرکت و همچنین به روز رسانی ارزش دارایی های شرکت به منظور ارزیابی دقیق سهامداران و شرکای تجاریمان موضوع افزایش سرمایه را در دستور کار قرار دادیم و برای اینکه با سرعت بیشتری بتوانیم این فرایند را پیش ببریم، در فاز اول افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی ها را در برنامه کاری گنجاندیم. در این مرحله از افزایش سرمایه، مجموعا ۹۵۰ درصد افزایش سرمایه انجام خواهد شد و در فاز بعدی برای سال های آینده افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی نیز مد نظر قرار دارد.

وی با اشاره به اعتماد سهامداران به مدیران این مجموعه گفت: از همه سهامداران گرامی شرکت پاکسان بابت حمایت هایی که از این مجموعه دارند، کمال تشکر و قدردانی را دارم و این اطمینان خاطر را می دهم که در راستای صیانت از منافع آن ها و در جهت افزایش سودشان تمام تلاش خودمان را می‌کنیم و در حوزه اختیاراتمان در مجموعه تا به امروز ۱۰۰ درصد هدفمان ارتقای جایگاه پاکسان و حداکثر سازی سود جهت صیانت از حقوق سهامداران بوده است.

نیاز کشور مدیریت جهادی است

مدیرعامل پاکسان در خاتمه ضمن تشکر از اصحاب رسانه یادآور شد: نگاه مقام معظم رهبری به تولید و صادرات بسیار حکیمانه است. ایشان همواره با رهنمود‌های به موقع خود مسیر را به همه نشان داده اند و موارد کلیدی را به دولتمردان کشور گوشزد کرده اند.

بقائی نگاه معظم له به اقتصاد و تولید را عامل حرکت دانست و افزود: این دیدگاه ها همواره موجب ایجاد انگیزه در مدیران کشور می شود. ما در جایگاه سربازان خط تولید باید بدانیم که نیاز حال حاضر کشور مدیران جهادی است و به عقیده من مدیران جهادی می توانند ناجی مشکلات کشور باشند.

مصاحبه با حسن بقائی مدیرعامل پاکسان

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی مزايده

در راستای پیگیری سیاست‌های کلی نظام دایر بر مولدسازی دارایی‌ها، شرکت مدیریت صنعت شوینده آگهی برگزاری مزایده واگذاری سهام آلی شیمی قم و مروارید هامون را منتشر کرد. به گزارش روابط عمومی شركت پاكسان به نقل از مدیریت ارتباطات و اطلاع‌رسانی شرکت مدیریت صنعت شوینده، حقی سرپرست و نایب رئیس هیات مدیره هلدینگ مدیریت صنعت…

مشاهده
اخذ گواهینامه‌های بین المللی استاندارد مدیریتی از SGS IRAN توسط پاکسان

شرکت پاکسان پس از بازبینی فرایندها و انجام ممیزی خارجی موفق به دریافت گواهینامه های بین المللی استاندارد مدیریتی از SGS IRANتحت اعتباردهی مرجع SAS سوئیس شد. به گزارش روابط عمومی، شهریار محمدی راد مدیرعامل شرکت پاكسان با اعلام این خبر گفت: استانداردسازی از پایه های علم و فناوری است که در پیشرفت صنعت و…

مشاهده
اولین محموله پودر لباسشویی 7 کیلوگرمی “آس” راهی بازار صادراتی شد

پس از گذشت کمتر از 10 روز از رونمایی پودر لباسشویی 7 کیلوگرمی با برند “آس” به عنوان محصول جدید شرکت پاکسان، اولین محموله از این محصول راهی کشور عراق شد. به گزارش روابط عمومی شرکت پاکسان، در حالی اولین محموله پودر لباسشویی 7 کیلوگرمي “آس” راهی بازارهای صادراتی شد که تنها 10 روز از…

مشاهده
مدیرعامل پاکسان:کیفیت محصولات این شرکت فراتر از استاندارد است

شهریار محمدی راد ضمن تبریک و گرامیداشت هفته استاندارد، بر تولید محصولات با کیفیت و مرغوب در این مجموعه تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت پاکسان، شهریار محمدی راد مدیرعامل این شرکت با صدور پیامی به مناسبت هفته استاندارد، ضمن تبریک و گرامیداشت این هفته بر تولید محصولات با کیفیت و مرغوب در این…

مشاهده
گام بلند پاكسان در بومی سازی سيستم كنترلی كمپرسورهای هوای فشرده

باهدف رفع وابستگی اين شركت به سامانه ها و قطعات خارجی، سيستم كنترلی كمپرسورهای هوای فشرده با تلاش نخبگان مجموعه پاكسان بومی سازی شد. به گزارش روابط عمومی شركت پاكسان، اين مجموعه با بهره‌مندی از نيروهای جوان و متخصص در زمينه های مختلف از جمله اتوماسيون صنعتی، توانسته است با تلاش شبانه روزی، عمده نيازهای…

مشاهده
بازدید مدیران ارشد بانک ملی از شرکت پاکسان

مجموعه پاکسان میزبان مدیران ارشد بانک ملی ایران بود. به گزارش روابط عمومی شرکت پاکسان، روز چهارشنبه 17 آبان ماه سال جاری این مجموعه میزبان مشاور عالی مدیرعامل و رئیس اداره سرمایه گذاری و امور شرکت های بانک ملی ایران بود. دکتر رضا رفیعا مشاور عالی مدیرعامل و مدیر حوزه مدیریت و روابط عمومی بانک…

مشاهده
رونمایی پودر سپيد پرايم واش | پاکسان همچنان به سلامت خانواده می اندیشد

شرکت پاکسان  به عنوان يكی از باسابقه ترين و بزرگترین شرکت تولیدکننده محصولات بهداشتی امروز 21 آبان ماه از محصول جدید خود رونمایی کرد . در این مراسم که با حضور دکتر مرادی (( مدیرعامل گروه صنایع بهشهر )) , دکتر حقی ((مدیرعامل هلدینگ شوینده )) و مدیران ارشد شرکتهای گلتاش و ساینا برگزار گردید…

مشاهده