مدیرعامل گروه توسعه ملی در بازدید از شرکت پاکسان: بهبود عملکرد در تولید، خرید ارزان قیمت مواد اولیه و ترکیب روش‌های فروش، سه رکن اصلی رفع مشکلات در تولید است/ سبد محصولات تولیدی باید با فعال‌تر شدن واحدهای تحقیق و توسعه متنوع شود

1402/02/18
حسین مدرس خیابانی بهبود عملکرد در تولید، خرید ارزان قیمت مواد اولیه و ترکیب روش‌های فروش، سه رکن اصلی رفع مشکلات و موانع در واحدهای تولیدی گروه توسعه ملی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت پاکسان، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی پس از بازدید از بخش‌های مختلف خطوط تولید شرکت پاکسان در جمع مدیران و اعضای هیأت مدیره این شرکت تولید را نشانه اقتدار، نشاط، غرور ملی و اعتماد به نفس کشور دانست و افزود: بازدید و مشاهده دستاوردهای بدست آمده توسط مدیران، مهندسین اجرایی و کارگران مجموعه‌ها بارقه های امید را در دل زنده نگه می‌دارد و توقع می‌رود از ظرفیت‌های خالی استفاده شود و و تولید به ظرفیت اسمی خود در این شرکت برسد.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف حضور در این مجموعه حمایت از مدیریت ارشد آن است گفت: پاکسان با تمرکز بر بهبود عملیات، بهره‌وری و کاهش هزینه های تمام شده، خرید اقلام مصرفی از منابع اصلی و دسته اول و خرید ارزان قیمت و ترکیب فروش با تکیه بر فروش کالاهای با حاشیه سود بیشتر و ورود به صادرات می تواند آینده روشنی را پیش رو داشته باشد.

مدرس خیابانی در ادامه ضمن اشاره به لزوم حمایت اعضای هیأت مدیره از مدیریت پاکسان، تأمین مالی و ایجاد خط اعتباری از سوی بانک ملی را جزو اولویت‌های حمایت از پاکسان دانست و افزود: تامین مالی و تمرکز بر صادرات باید از اولویت های این شرکت باشد.

وی استفاده از ظرفیت های بیرون سازمانی در ارائه ایده‌ها و نقطه نظرات فنی همچون صاحب‌نظران و کارشناسان، دانشگاهیان، جوانان نخبه و مجموعه‌های نوآور و دانش بنیان را در کنار استفاده از تجربیات مدیران و کارشناسان پیشکسوت شرکت بعنوان یک فرصت برشمرد و افزود: رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر استفاده از ظرفیت جوانان و شرکت‌های دانش بنیان تاکید کردند و ما وظیفه داریم به منویات ایشان عمل کنیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی متنوع شدن محصولات یکی از مهم‌ترین وظایف بخش‌های تحقیق و توسعه دانست و گفت: در دنیای کنونی باید فضای فروش را از طریق ذائقه سنجی مشتریان و تغییر مشخصات فنی تولید مهندسی کرد و پاکسان باید از روش‌های مختلف برای فروش محصولات خود استفاده کند.

حذف دلالی در صادرات محصولات، همکاری با تیم حرفه‌ای، شناسایی منابع اصلی و مصرف کننده نهایی از جمله مواردی بود که مدیرعامل گروه توسعه ملی از آن بعنوان اولویت‌های صادراتی شرکت نام برد و افزود: رشد تولید علاوه بر آثار مثبت در اقتصاد کشور، موهبتی است که منافع سهامدران را نیز تامین خواهد کرد.

مدیرعامل گروه توسعه ملی در ادامه بخش خدمات فنی در کارخانجات قدیمی و دارای سابقه را قلب تپنده‌ی آن دانست و خواستار حمایت مدیران پاکسان از بخش خدمات فنی و تعمیرات این شرکت شد و ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک با تلاش و خرد جمعی و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها شاهد سودآوری این شرکت باشیم.

بهروز مرادی مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر نیز در ادامه با تشریح سیاست ها و راهبردهای این شرکت در هدایت پاکسان به سمت چشم اندازهای تدوین شده گفت: با بروزرسانی ظرفیت موجود و همچنین ایجاد ظرفیت های جدید در شرکت پاکسان درحال پی ریزی و اجرای استراتژی هایی هستیم که بواسطه آن نفوذ و توسعه برندهای صادراتی این شرکت در بازارهای جهانی را بیش از گذشته شاهد باشیم.

مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر در ادامه بر ضرورت استفاده از ظرفیت های بالقوه مجموعه برای افزایش توان تولید محصولات صنعتی تاکید نمود و افزود: راهبردهای عملیاتی دراین بخش یکی از راهکارهای ایجاد درآمدهای پایدار با حاشیه سود مناسب است که در دستور کار قرار دارد.

فرهاد تقوامنش عضو هیئت مدیره و معاون امور شرکت ها و مجامع شرکت توسعه صنایع بهشهر  نیز با اشاره بر لزوم بازنگری در شیوه های عرضه و توزیع محصولات گفت: بهره گیری از روش های نوین بازاریابی و فروش همچنین تحول در سیستم پخش و توزیع محصول در سراسر کشور جزو برنامه های اصلی این گروه بویژه در بخش مواد شوینده و بهداشتی است که با جدیت تمام پیگیری و اجرا خواهد شد.

سیدصدرالدین حسینی رئیس هیئت مدیره شرکت پاکسان ضمن خیرمقدم به میهمانان، حضور دکتر مدرس خیابانی و دکتر مرادی را در این مجموعه مایه خیر و برکت خواند و خلاصه ای از اهداف هیئت مدیره را ارائه نمود.

رئیس هیئت مدیره پاکسان مشتریان وفادار را بزرگترین فرصت این شرکت برشمرد و افزود: عزم جزم هیئت مدیره در جهت تعالی و ارتقای مجموعه است و تمام توان خود را برای این منظور بکار گرفته ایم و تا حل کامل مسائل شرکت این رویه را ادامه خواهیم داد.

شهریار محمدی راد مدیرعامل شرکت پاکسان نیز ضمن ارائه گزارشی جامع از فعالیت شرکت طی 4 ماه گذشته از سال مالی جاری اقدامات موثر و راهبردی صورت گرفته به منظور بهبود شرایط شرکت را برای حاضرین در جلسه تشریح نمود.

وي با اشاره به اهميت فعال نمودن تمامی ظرفيت های توليدی بويژه در حوزه محصولات صنعتی اين اقدام را در راستای كاهش هزينه ها و افزايش سودآوری مجموعه خواند و افزود: راه اندازی پلنت اسيدچرب پس از ماه ها توقف يكي از اقداماتی بود كه در همين راستا صورت پذیرفت.

مديرعامل پاكسان نفوذ و توسعه در بازارهای صادراتی را يكي ديگر از راهبردهای كلان مجموعه معرفی نمود و گفت: با ايجاد بستری مناسب در حوزه تحقيق و توسعه و خلق محصولات دانش بنيان و به‌روز تلاش خواهيم كرد تا ضمن حفظ سهم بازار كنونی نسبت به ورود در بازارهای جديد نيز اقدام نماييم.

 

 

 

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وعده مدیرعامل پاکسان به سهامداران

پاکسان این روزها در حال طرح ریزی تغییرات بنیادی است. این شرکت تولید کننده مواد شوینده که در حدود 60 سال سابقه فعالیت دارد، نیاز به تحول و تجدید قوا را در خود احساس کرده است و بر همین اساس درخواست افزایش سرمایه 298 درصدی داد تا برنامه های جدی برای نوسازی خطوط تولیدی خود…

مشاهده
کنترل هیجان بورس با انتخاب درست سهامداران خرد مهار شدنی است

سهام داری بلند مدت، بهره مندی از دانش مالی و پرهیز از رفتارهای هیجانی لازمه پایداری بازار سرمایه و کسب انتفاع سهامداران در بازار سرمایه است. به گزارش بیدنا، مجید محسنی مجد، مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر با توجه به رفتارهای هیجانی در بازار سرمایه که موجب شکل گیری صفوف فروش و منفی شدن بازار…

مشاهده
پیام مدیرعامل پاکسان به مناسبت روز خبرنگار

مدیرعامل شرکت پاکسان در پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت. حسن بقائی مدیرعامل شرکت پاکسان در پیامی روز خبرنگار را به همه اصحاب رسانه و خبرنگاران شریف و صدیق رسانه‌های عمومی کشور تبریک گفت. متن کامل پیام وی به این شرح است؛   «بسمه‌تعالی»   «ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُون» ١٧ مرداد، مصادف با روز خبرنگار یادآور…

مشاهده
تعطیلات تابستانی فرصتی مناسب برای بازبینی فنی

تعطیلات تابستانی پاکسان فرصتی برای بازسازی دستگاه‌ها و خطوط تولیدی فراهم کرد. مدیرعامل شرکت پاکسان از بازبینی، بازدید، مرمت، نوسازی دستگاه‌ها و خطوط تولید در تعطیلات تابستانی این مجموعه خبر داد. بقایی با اشاره به تعطیلی یک هفته‌ای در برخی از بخش‌های شرکت پاکسان گفت: تعطیلات تابستانی بهترین فرصت را برای بازبینی و نوسازی برخی…

مشاهده
محلول ضدعفونی کننده ارکید عرضه شد.

پاکسان محلول ضدعفونی کننده ارکید را در بسته بندی جدید عرضه کرد. در پی شیوع ویروس کرونا و لزوم استفاده مداوم از انواع مواد ضدعفونی کننده، شرکت پاکسان محلول ضدعفونی کننده ارکید را در بسته بندی کوچک و کم حجم تر عرضه نمود. پیش از این، این محلول در بسته بندی های 4 لیتری تولید و عرضه…

مشاهده
با حضور سفیر ایران در کنیا، ظرفیت های صادرات پاکسان به کنیا بررسی شد.

با حضور سفیر ایران در کنیا، ظرفیت های صادرات پاکسان به کنیا بررسی شد. اولین محموله محصولات پاکسان به کنیا صادر شد. در پی این رخداد، دیداری میان مدیر عامل شرکت پاکسان و سفیر ایران در کنیا صورت پذیرفت. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پاکسان نیوز، در روز چهارشنبه مهر ماه 1399، حسن بقائی به…

مشاهده
جلسه اختتامیه ممیزی خارجی شرکت پاکسان برگزار شد.

جلسه اختتامیه ممیزی خارجی شرکت پاکسان برگزار شد. حسن بقائی، مدیر عامل شرکت پاکسان، خبر برگزاری جلسه اختتامیه ممیزی خارجی این شرکت را اعلام کرد. به گفته بقائی، ممیزی خارجی پاکسان برای سیستم مدیریت یک پارچه این مجموعه توسط شرکت TUVNORD اتریش صورت پذیرفت. در پی آن، شایستگی شرکت پاکسان احراز شده و موفق شد…

مشاهده