سهم صنعت در مسیر تحقق ایران قوی

سهم صنعت در مسیر تحقق ایران قوی

1400/07/19

حسن بقائی مدیرعامل شرکت پاکسان در یادداشتی درباره ضرورت توجه به ایران قوی این گونه قلم زده است.

رهبر معظم انقلاب در بیانات راهبردی شان بر حرکت در مسیر دستیابی به ایران قوی به کرات توصیه نموده اند.

بی شک دستیابی به این مهم، ابزار و ادواتی را می طلبد که برخورداری از آن می تواند مسیر رسیدن را هموارتر و ساده تر کند.

داشتن ایران قوی در چارچوب اقدام و عمل توام میسر است. دولت قوی یکی از لوازم و ملزومات دستیابی به فصل جدیدی است که رهبر معظم انقلاب در آستانه نیمه دوم سال ۱۴۰۰ باز هم بر آن تاکید کرد و ضمن ترسیم لزوم دستیابی به این مهم ملزومات آن را به همگان گوشزد نمودند.

 

رهبر معظم انقلاب اول فروردین نیز در سخنرانی زنده تلویزیونی خطاب به ملت ایران راهبرد نظام و کشور را «ایران قوی» اعلام کردند.

همین مسئله و تاکیدات رهبری اهمیت پیشرفت و خودکفائی را در نظام جمهوری اسلامی مشخص می کند و در کنار سایر بیانات ایشان نشان می دهد که دولت سیزدهم در دهه پنجم عمر جمهوری اسلامی چه راه مهمی را پیش روی خود دارد و برای موفقیت ایران اسلامی با چه ابزار و امکاناتی باید به این نقطه از تعالی برسد.

ایران قوی عنوانی است که در مسیر پیشرفت باید به آن دست پیدا کرد. موردی که حد و اندازه ای ندارد و تنها مسیری از رشد همه جانبه در تمام ابعاد علمی، نظامی، پزشکی، فن آوری، تکنولوژی، صنعتی و … است که قطعا با همت جوانان و تقویت دانش بومی حاصل می شود.

در واقع سخنان مقام معظم رهبری در آغاز سال ۱۴۰۰ حاوی گفتمانی کامل برای مدیریت و حرکت کشور در سال ۱۴۰۰ بود که همه حوزه ها، سازمان ها و نهاد‌های کشوری و لشکری باید این سخنان را سرفصل حرکت خود قرار دهند و در مسیر آن گام بردارند.

رئیس دولت جدید نیز با درک درست موقعیت ایران در منطقه و جهان باید تلاش نماید تا بعد از شناسایی این مولفه ها با وضع قوانین و تسهیل امور، آن را محقق نموده و با برداشتن یک به یک مشکلات از پیش رو و رفع موانع به آنچه که صلاح مملکت است دست پیدا کند.

در نخستین گام، شناسایی گلوگاه های آفت و خطر برای دولت جدید لازم و ضروری بود. شاید به همین دلیل بود که رئیسی در اولین قدم در سال تحصیلی جدید این پرسش مهری را در بین دانش آموزان مطرح نمود که ایران قوی دارای چه مولفه هایی است و نقش دانش آموزان و معلمان در شکل گیری ایران قوی چیست؟

بی شک جوانان و نوجوانان سکانداران آینده این مرز و بوم و وزرا و وکلای ملت و رئیس جمهورانی هستند که امروز پشت میز‌های مدرسه مشغول علم آموزی و کسب دانش هستند. آنچه که در آغازین روز‌های سال تحصیلی جدید نیز رئیس جمهور ایران در آیین بازگشایی مدارس به آن اشاره و بر آن تاکید کرد؛ چرا که همگان معتقدند راه پیشرفت از مسیر مدرسه و کسب علم و دانش و دست یافتن به حد اعلای علم می گذرد و نمی توان بدون کسب دانش و مهارت که پایه های آن از مدرسه آغاز می شود به موفقیت رسید و به آینده ایران قوی چشم داشت.

اما در این اثنا نباید از وظیفه خطیر صنعتگران در پیشبرد برنامه های کلان کشوری تا دستیابی به ایران قوی غافل شد.

ناگفته پیداست که صنعت در دستیابی به ایران قوی نقش الزام آوری به عهده دارد و باید در چهارچوب آن برای تحقق حد بالای پیشرفت تلاش نماید.

یکی از مواردی که باید به آن توجه ویژه داشت، تعالی صنعت در بستر برنامه ریزی و توسعه زیر ساخت هاست. نباید از نقش صنعتگران غافل شد و بخشی از تحقق ایران قوی را روی دوش آن ها ندید.

ما در شرکت پاکسان کوشیده ایم تا بتوانیم با رفع موانع تولید و افزایش مشوق های سازمانی، گام های خوبی برای عرض اندام در صنعت شوینده کشور برداریم و سرفصل های تازه ای را در این مجموعه خوشنام و قدیمی باز کنیم.

ما هم اکنون وامدار صنعتی ۶۰ ساله هستیم … و همین قدمت وظیفه ما را سنگین تر و خطیرتر می کند. چرا که حرکت در مسیر رو به جلو هدف و برنامه ذاتی صنعت است تا بتواند با اتکا به دانش روز، بومی سازی فن آوری های جدید جهانی و … حرکت مستمر را تداوم بخشیده و نقش خود را در شکوفایی صنعت کشور، بی کم و کاست و به درستی اجرا نماید.

باید این حقیقت که صنعت کشور برای قوی شدن راه طولانی پیش رو دارد را بپذیریم و برای بهبود شرایط با شتاب دادن به توسعه صنعتی در کنار بهبود زیرساخت ها فعالیت مضاعفی داشته باشیم.

هر مجموعه باید در تبیین اهداف و برنامه ها به نحوی حرکت نماید که بتواند صنعتی مستقل و بدون وابستگی خلق کند و با هدایت آن در مسیر درست و ایجاد ساختار قوی و مقتدر شده و به حیات خود در عرصه صنعت کشور ادامه دهد.

این اتفاق با گام های کوچک و جزئی در شرکت پاکسان به مدد مدیران و پرسنل توانمند، کارا، خوش فکر و با انگیزه در قالب کار تیمی اتفاق افتاد. به نحوی که در کوتاه مدت به نقطه اجرائی نمودن اهداف کلان و بزرگتر رسیدیم و توانستیم با درو کردن جوایز کشوری در حوزه های گوناگون صنعت، صادرات، محیط زیست، مدیریتی و … بدرخشیم و نام این مجموعه را به عنوان الگوی تمام عیاری در این صنعت ماندگار کنیم.

ما از آغاز با تبیین اهداف و برنامه هایی چشم انداز اهداف کوتاه، میان و بلند مدت خود را در قالب خط مشی سازمانی منتشر کردیم. از همان ابتدا با ساز و کار‌هایی تمامی شاغلین در این مجموعه را ملزم به اجرای آن نموده و با در نظر گرفتن زمان بندی درست و منطقی توانستیم با کمترین معیار خطا، آن ها را اجرائی نموده و به بهره برداری برسانیم.

بی شک بالا بردن توان داخلی و استفاده از دانش بومی در دستیابی به این اهداف موثر است و راه برون رفت از تحریم ها، افزایش توان صنعتی و بهبود اشتغال و معیشت در کشور، حرکت در همان مسیری است که مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور آن را لازمه داشتن ایران قوی معرفی کرده اند و رونق صنعت و اقتصاد را در گرو آن دانسته اند.
ما در مجموعه پاکسان همسو با تاکیدات مکرر رهبر انقلاب برای داشتن ایران قوی تجربه خوبی را پشت سر گذاشته و توانستیم در مدیریت سازمانی درست عمل کنیم و یک به یک مشکلات را از پیش پای این مجموعه برداریم. با هموار ساختن مسیر، راه تحقق اهداف را کوتاهتر کنیم و رونق تولید را در کمیت و کیفیت رقم بزنیم.

بی شک مجموعه های تولیدی و صنعتی بسیاری در کشور می توان یافت که با این عزم و اراده در مسیر تحقق آرمان های انقلاب اسلامی حرکت می کنند تا راه برون رفت از چالش تحریم ها را هموار سازند و توطئه دشمنان را بی اثر نموده و هدف روشن ایران سرافراز و مقتدر را محقق سازند. شرکت هایی که باید به عنوان الگو از آن ها سخن گفت و به دیگران معرفی کرد تا چراغ راه همگان باشند.

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی مزايده

در راستای پیگیری سیاست‌های کلی نظام دایر بر مولدسازی دارایی‌ها، شرکت مدیریت صنعت شوینده آگهی برگزاری مزایده واگذاری سهام آلی شیمی قم و مروارید هامون را منتشر کرد. به گزارش روابط عمومی شركت پاكسان به نقل از مدیریت ارتباطات و اطلاع‌رسانی شرکت مدیریت صنعت شوینده، حقی سرپرست و نایب رئیس هیات مدیره هلدینگ مدیریت صنعت…

مشاهده
اخذ گواهینامه‌های بین المللی استاندارد مدیریتی از SGS IRAN توسط پاکسان

شرکت پاکسان پس از بازبینی فرایندها و انجام ممیزی خارجی موفق به دریافت گواهینامه های بین المللی استاندارد مدیریتی از SGS IRANتحت اعتباردهی مرجع SAS سوئیس شد. به گزارش روابط عمومی، شهریار محمدی راد مدیرعامل شرکت پاكسان با اعلام این خبر گفت: استانداردسازی از پایه های علم و فناوری است که در پیشرفت صنعت و…

مشاهده
اولین محموله پودر لباسشویی 7 کیلوگرمی “آس” راهی بازار صادراتی شد

پس از گذشت کمتر از 10 روز از رونمایی پودر لباسشویی 7 کیلوگرمی با برند “آس” به عنوان محصول جدید شرکت پاکسان، اولین محموله از این محصول راهی کشور عراق شد. به گزارش روابط عمومی شرکت پاکسان، در حالی اولین محموله پودر لباسشویی 7 کیلوگرمي “آس” راهی بازارهای صادراتی شد که تنها 10 روز از…

مشاهده
مدیرعامل پاکسان:کیفیت محصولات این شرکت فراتر از استاندارد است

شهریار محمدی راد ضمن تبریک و گرامیداشت هفته استاندارد، بر تولید محصولات با کیفیت و مرغوب در این مجموعه تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت پاکسان، شهریار محمدی راد مدیرعامل این شرکت با صدور پیامی به مناسبت هفته استاندارد، ضمن تبریک و گرامیداشت این هفته بر تولید محصولات با کیفیت و مرغوب در این…

مشاهده
گام بلند پاكسان در بومی سازی سيستم كنترلی كمپرسورهای هوای فشرده

باهدف رفع وابستگی اين شركت به سامانه ها و قطعات خارجی، سيستم كنترلی كمپرسورهای هوای فشرده با تلاش نخبگان مجموعه پاكسان بومی سازی شد. به گزارش روابط عمومی شركت پاكسان، اين مجموعه با بهره‌مندی از نيروهای جوان و متخصص در زمينه های مختلف از جمله اتوماسيون صنعتی، توانسته است با تلاش شبانه روزی، عمده نيازهای…

مشاهده
بازدید مدیران ارشد بانک ملی از شرکت پاکسان

مجموعه پاکسان میزبان مدیران ارشد بانک ملی ایران بود. به گزارش روابط عمومی شرکت پاکسان، روز چهارشنبه 17 آبان ماه سال جاری این مجموعه میزبان مشاور عالی مدیرعامل و رئیس اداره سرمایه گذاری و امور شرکت های بانک ملی ایران بود. دکتر رضا رفیعا مشاور عالی مدیرعامل و مدیر حوزه مدیریت و روابط عمومی بانک…

مشاهده
رونمایی پودر سپيد پرايم واش | پاکسان همچنان به سلامت خانواده می اندیشد

شرکت پاکسان  به عنوان يكی از باسابقه ترين و بزرگترین شرکت تولیدکننده محصولات بهداشتی امروز 21 آبان ماه از محصول جدید خود رونمایی کرد . در این مراسم که با حضور دکتر مرادی (( مدیرعامل گروه صنایع بهشهر )) , دکتر حقی ((مدیرعامل هلدینگ شوینده )) و مدیران ارشد شرکتهای گلتاش و ساینا برگزار گردید…

مشاهده