رفع موانع گمرکی ضامن تجارت و سود متقابل است

1399/11/12
13

مدیرعامل پاکسان در دیدار با وزیر اقتصاد ارمنستان؛

رفع موانع گمرکی ضامن تجارت و سود متقابل است

 

وزیر اقتصاد ارمنستان در سفر پنج روزه خود به ایران، با تعدادی از مقامات دولتی و خصوصی از جمله وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر نیرو، رئیس کل بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و دارایی، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و مدیران عامل شماری از شرکت های فعال در عرصه صادرات دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

وزیر ارمنستان در اولین روز سفرش در نشستی با فعالان حوزه تجارت حاضر شد.

به گزارش پاکسان نیوز، در این دیدار که روز شنبه چهارم بهمن ماه سال جاری برگزار شد، واهان کروبیان وزیر اقتصاد ارمنستان و هیئت همراه با علیرضا رزم حسینی وزیر صمت، معاونان وزیر صمت، عبداللهی رئیس اتاق تعاون و شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که مدیران شرکت های مختلف نیز حاضر بودند، حسن بقائی، مدیر عامل شرکت پاکسان، نیز حضور داشت و راه های ارتباط تجاری موثر بین این دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

در بخشی از این جلسه بقائی به مناسبات سه دهه ای شرکت پاکسان با ارمنستان اشاره کرد و گفت: شرکت پاکسان از بعد تجارت و تولید ارتباطی تنگاتنگ با ارمنستان داشته و دارد؛ به نحوی که نزدیک به بیست سال است که در خاک این کشور، کارخانه ای با ظرفیت نزدیک به 14هزار تن تولید مواد شوینده شامل پودرهای دستی، ماشینی و مایعات ظرفشویی دارد که می‌تواند مثال خوبی از روابط تجاری این دو کشور باشد.

وی به برندهای زیرمجموعه شرکت پاکسان اشاره کرد و افزود: پاکسان برندهایی همچون برف، ارکید، پراید، سردا را در قالب پودر، برف و گلنار را در قالب صابون، و برف و رخشا را به صورت پودر کفشوی در ارمنستان عرضه می کند که تداوم حضور این محصولات در بازارهای ارمنستان، نشان از جایگاه تولیدات ایرانی و اقبال و رویکرد جامعه ارمنستان به این محصولات است.

مدیرعامل پاکسان در ادامه این نشست به قیمت تمام شده شماری از محصولات شوینده در ایران و ارزش گذاری آن در ارمنستان اشاره کرد و یادآور شد: ارزش تعرفه کالاهای شوینده باید مطابق با اینویس و خرید واقعی محصولات باشد. همچنین یکسان سازی تعرفه های گمرکی و حذف کامل ماکسادورک از تمامی کالاهای شوینده در ارمنستان می تواند باعث تداوم تجارت شده و نفع دو طرف را تضمین نماید.

بقائی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به سهم محصولات پاکسان از بازار محصولات شوینده ارمنستان افزود: خوشبختانه پاکسان سهم 17درصدی از بازار شوینده ارمنستان را به خود اختصاص داده که نسبت به ورود محصولات دیگر کشورها به این بازار، رقم قابل توجهی است. بر همین اساس لازم است ارمنستان به منظور گسترش تجارت خود با ایران در جهت رفع موانع موجود، گام های جدی برداشته و داد و ستد با این کشور را ساده تر نماید.

 

حجم مبادلات ایران و ارمنستان افزایش می یابد

در این جلسه وزیر اقتصاد ارمنستان بر افزایش حجم مبادلات بین دو کشور با تولیدات مشترک تاکید کرد.

واهان کروبیان در این نشست با اشاره به ظرفیت های تجاری دو کشور افزود: همکاری های اقتصادی ایران و ارمنستان در شرایط کنونی متناسب با ظرفیت ها و توانمندی های موجود در دو کشور نیست.

وی تصریح کرد: با تولید مشترک در ارمنستان هم می توان حجم مبادلات تجاری دو کشور را از ۴۰۰ میلیون دلار کنونی طی مدت ۶ ماه به یک میلیارد دلار افزایش داد.

در پایان این دیدار، یادداشت تفاهم نامه همکاری های مشترک به امضای وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان و وزیر اقتصاد ارمنستان رسید.

 


#

#
مدیر سایت
تقدیر رئیس مرکز بهداشت غرب تهران از شرکت پاکسان
رئیس مرکز بهداشت غرب تهران از مدیر عامل پاکسان تقدیر کرد.
مشاهده
پیام مدیرعامل پاکسان به مناسبت روز جهانی کارگر
حسن بقائی، مدیر عامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت پاکسان، در پیامی روز جهانی کارگر را به همه کارگران ایران خصوصا کارگران این مجموعه تبریک گفت.
مشاهده
پاكسان افزایش فروش 231 درصدی را به ثبت رساند
شركت پاكسان با فروش رضایت بخش خود در فروردین ماه سال جاری توانست نسبت به مدت مشابه سال قبل 231 درصد افزایش فروش داشته باشد.
مشاهده
تقدیر معاون وزیر بهداشت از مدیر عامل پاكسان
مدیر عامل پاكسان توسط معاون وزیر بهداشت و ریاست سازمان غذا و دارو مورد تقدیر قرار گرفت.
مشاهده
افزایش سود پاکسان در سه ماهه ابتدايی سال مالی ۱۴۰۰
شرکت پاکسان در دوره ۳ ماهه ابتدایی سال مالی ۱۴۰۰، به ازای هر سهم ۴۳۸ ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴۱ درصدی داشته است.
مشاهده
آزمایش دوره ای پاکسان آغاز شد
غربالگری سنجش سلامت کارکنان و پرسنل پاکسان انجام شد.
مشاهده