اندیشه‌های سردار سلیمانی را در سنگر تولید دنبال می کنیم

1399/10/15
13

 مديرعامل شركت پاكسان :

اندیشه‌های سردار سلیمانی را در سنگر تولید دنبال می کنیم

 

شهادت حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدای مقاومت، باعث آشکار شدن گوهر وجودی انسان های تربیت شده در مکتب اسلام ناب محمدی (ص) است.

حسن بقایی، مدیرعامل شرکت پاکسان، با بیان این مطلب گفت: شهادت حاج قاسم سلیمانی موجب برجسته شدن ویژگی های ممتاز شخصیت این شهید بزرگوار نظیر اخلاص، مردم داری، انقلابی بودن، ولایت مداری، شجاعت، سعه صدر، فرا جناحی، فرا قومیتی و حتی فرا ملیتی دیدن جریان مبارزه حق و باطل شد. راهی که به همت و روح بلند حاج قاسم که جز دوری از دنیا گرایی و شهرت طلبی، اهل عمل بود و همیشه با پرهیز از شعار گرایی، به دنبال حریت و آزادگی بود و با شهادت نیز به الگوی بزرگی در جهان مقاومت بدل شد.

وی علاوه بر این که تقویت اتحاد و انسجام ملی را از برکات خاص شهادت حاج قاسم دانست این گونه ادامه داد: شهادت مظلومانه و غریبانه سردار سلیمانی و یاران همراهش همه مردم با افکار و گرایش‌های سیاسی مختلف، همه قومیت‌ها، گروه‌ها و اقشار مختلف اجتماعی را در کنار هم و در یک صف واحد قرار داد. بی شک وداع باشکوه و میلیونی ملت ایران با این سردار غیور سپاه اسلام برای همیشه در تاریخ ماندگار است و از اذهان جهانیان فراموش نخواهد شد. تقویت اتحاد و انسجام فراملی در میان کشورهای محور مقاومت به ویژه دو ملت ایران و عراق را باید از دیگر برکات و تبعات شهادت این سردار مقاومت نامید.

بقایی می گوید: برای روشن نگه داشتن مشعل پر فروغی که ایشان برافراشتند، باید مرد عمل باشیم و همانند حاج قاسم، پای حرف باشیم و آن چه به عنوان راه عزت و سرافرازی صلاح اسلام است را ادامه دهیم. برای این که کشور در مسیر پایدار باشد و با سرعت و شدت بیشتری پیش رود، باید در مسیر خدمتگزاری صادق باشیم و راه سردار سلیمانی را پیش گیریم که به طور قطع مورد محبت خدا و همچنین در دل مردم قرار می‌گیریم. مردم با راهپیمایی خود که در پی شهادت سردار سلیمانی رخ داد و با حرکت توفنده خود، دشمن را متوجه کردند که اگر حاج قاسم می‌رود، سربازان و تربیت یافتگانش برای ادامه راه او هستند.

مدیر عامل شرکت پاکسان خاطر نشان کرد: ما مدیون جان فشانی ها و ایثارگری های شهدا هستیم و در مقابل این خون های پاک موظفیم که از آرمان های والای شهدا پاسداری کرده و در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره این مردان بی ادعا تلاش کنیم. همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند که حاج قاسم سلیمانی یک فرد نیست؛ یک مکتب است و هر چه زمان می‌گذرد این مکتب شأن و ارزش خود را بیشتر نشان می‌دهد و ضرورت دارد تا این مکتب را الگو و سرمشق راه انقلابی خود قرار دهیم. مکتب حاج قاسم سلیمانی دو گفتمان بنیادین و اساسی دارد؛ اولین گفتمان، گفتمان مقاومت و دومین گفتمان انقلابی گری است. اگر این دو شاخص را در کنار هم قرار دهیم به این جمله خواهیم رسید که «ما ملت شهادتیم، ما ملت امام حسینیم» و راه و روش ما، همواره راه شهادت و ایثارگری خواهد بود که یادگار مهم و مقدس مکتب حاج قاسم سلیمانی است و باید در جامعه نهادینه شود.

وی با نگاهی به اثرات پایمردی های این شهید والامقام در عرصه اقتصادی کشور می گوید : سردار سلیمانی درست در زمانی به فیض رفیع شهادت نائل شدند که اقتصاد ایران در بدترین وضعیت تحریمی خود قرار داشت و تامین مواد اولیه کار بسیار دشوار و زمان بری بود اما حضور وی در کشورهای منطقه و تعاملات سازنده با سران این کشورها خارج از چارچوب دیپلماتیک مرسوم بسیاری از راه های بسته را به روی اقتصاد ما گشود و با امنیتی که در این کشورها برقرار کرد و مبارزاتی که علیه داعش به راه انداخت امنیت صادرات را نیز برقرار نمود که خود این قضیه چه در زمان حیات و چه پس از شهادت ایشان مسیر مراودات مالی و تجاری را به میزان قابل توجهی هموار ساخت. کاری که ما اقتصادی‌ها می‌توانیم انجام دهیم، مقابله با فشارهای اقتصادی است و این که بتوانیم اقتصاد مقاومتی را تقویت کنیم و آثار منفی تحریم را بر قشر‌های مختلف و اقتصاد کاهش دهیم و تمام توان‌مان را خواهیم گذاشت که در راه سردار سپهبد سلیمانی که همان مقاومت است، قدم برداریم و استقلال اقتصادی کشور را تقویت کنیم و فشار اقتصادی دشمن را خنثی خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت پاکسان این گونه ادامه می دهد: سپهبد سلیمانی سربازی مخلص و پاکباخته و نظامی با هوش، خلاق و چند بعدی بود. او چهره‌ای بود که پیروزی های نظامی را صرفا در گرو برخورد نظامی نمی‌دید و از سیاست، گفت و گو و دیگر ابزارهای موجود برای پیروزی بهره می برد. اما میراث مهم تر قاسم سلیمانی و آن چه که او را حاج قاسم کرده بود، منش اخلاقی، سیاسی و نظامی او بود. نگاه وحدت آفرین مهم ترین میراث قاسم سلیمانی است، مهم‌ترین منش، روش و آیینی است که باید از او و خون به ناحق ریخته شده اش به یادگار بماند. چیزی که حفظ و تکثیر آن در دوران فعلی ضروری است و همه باید بکوشیم تا وحدتی که به مدد خون پاک حاج قاسم پدید آمده حفظ شود.

بقایی در خاتمه اضافه کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی محبوب ملت و الگوی ملی است که در زمان حیات مبارک خود و در صحنه عمل و شطرنج سیاسی به نمونه ای موفق برای الگو قرار گرفتن در سطح ملی و حتی فراملی مبدل شده بود. به طور حتم الگو شدن و اسوه بودن، تابع شرایط و ویژگی های خاص خود است. انسان ها باید سال های سال در زمینه های گوناگون در میان مردمان خویش از آن چنان نقش محوری و اثر بخش، حضوری وحدت آفرین و خدماتی ماندگار و محبوبیتی مثال زدنی و شخصیتی پرنفوذ برخوردار بوده و توانسته باشند از کوران سخت امتحانات گوناگون سربلند و سرفراز بیرون بیایند تا به عنوان انسانی صاحب نفوذ و شخصیتی قابل تکریم و نمونه مورد توجه دیگران قرار گیرند. همه ما که در این آب و خاک زندگی می کنیم باید بدانیم که ایرانی قوی، مدیریت، اقتصاد، قضاوت و نظارت قوی و کارآمد می‌طلبد. برای جلوگیری از تلاش دشمن برای ضربه زدن به اقتدار ایران اسلامی از راه مسائل اقتصادی، ما باید اقتصادی قوی بسازیم که نظام ما را در قبال این تکان‌ها استوار بسازد. بدین منظور به حرکت جهادی الگوساز شهید سلیمانی نیاز داریم و همه ما باید این را سرلوحه خود قرار دهیم.

 

به نقل از «پایگاه خبری تحلیل پاکسان نیوز»

#

#
مدیر سایت
تقدیر رئیس مرکز بهداشت غرب تهران از شرکت پاکسان
رئیس مرکز بهداشت غرب تهران از مدیر عامل پاکسان تقدیر کرد.
مشاهده
پیام مدیرعامل پاکسان به مناسبت روز جهانی کارگر
حسن بقائی، مدیر عامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت پاکسان، در پیامی روز جهانی کارگر را به همه کارگران ایران خصوصا کارگران این مجموعه تبریک گفت.
مشاهده
پاكسان افزایش فروش 231 درصدی را به ثبت رساند
شركت پاكسان با فروش رضایت بخش خود در فروردین ماه سال جاری توانست نسبت به مدت مشابه سال قبل 231 درصد افزایش فروش داشته باشد.
مشاهده
تقدیر معاون وزیر بهداشت از مدیر عامل پاكسان
مدیر عامل پاكسان توسط معاون وزیر بهداشت و ریاست سازمان غذا و دارو مورد تقدیر قرار گرفت.
مشاهده
افزایش سود پاکسان در سه ماهه ابتدايی سال مالی ۱۴۰۰
شرکت پاکسان در دوره ۳ ماهه ابتدایی سال مالی ۱۴۰۰، به ازای هر سهم ۴۳۸ ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴۱ درصدی داشته است.
مشاهده
آزمایش دوره ای پاکسان آغاز شد
غربالگری سنجش سلامت کارکنان و پرسنل پاکسان انجام شد.
مشاهده