دستيابی به اهداف توليد، نتيجه حمايت پرسنل است

1399/09/25
13

رنجبر، معاون فنی و تولید پاکسان؛

دستیابی به اهداف تولید نتیجه حمایت و جلب اعتماد پرسنل است

 

علی رنجبر، معاون فنی و تولید شرکت پاکسان، به عزم و اراده پرسنل این مجموعه در تحقق شعار جهش تولید اشاره کرد و گفت: علی رغم تمام مشکلات پیرامون تأمین مواد اولیه و تولید در کشور، توانسته ایم عملکرد قابل قبولی طی چند ماه گذشته در تولیدات شرکت پاکسان رقم بزنیم و حتی رکوردهای خوبی را در این خصوص بر جای گذاشته­ ایم. این حجم از اقدامات جهادی در فعالیت ماه ­های اخیر شرکت پاکسان، بیانگر همراهی، همدلی و احساس مسئولیت تمامی واحدهای مرتبط بوده است. این نکته علاوه بر این که وظیفه واحد تولید را دو چندان نموده است، افزایش اعتماد به نفس و ارتقاء حس خودباوری این مجموعه را نیز به دنبال داشته است.

رنجبر ضمن قدردانی از کلیه پرسنل شرکت پاکسان خصوصاً پرسنل بخش­های تولید و فنی، یادآور شد: بدون شک موفقیت پاکسان در دستیابی به تولید حداکثری در ماه های اخیر، از جمله نتایج حمایت و جلب اعتماد کارگران و توجه به مسائل رفاهی و معیشتی آن ها بوده است. خوشبختانه با دستور و اهمیت ویژه دکتر بقائی، مدیر عامل محترم مجموعه، در قالب طرح­ هایی ارائه و اجرائی شده که رضایتمندی پرسنل و دعای خیرشان را به دنبال داشته است.

معاون فنی و تولید شرکت پاکسان با برشمردن خصوصیات یک سازمان پویا و رو به رشد خاطرنشان کرد: تغییر و اصلاح روش­ های مدیریتی در هر سازمانی می­تواند زمینه تحرک و پویایی در سازمان را فراهم کرده و به بهبود فرایندها منجر شود. از جمله این اقدامات می توان به پیاده سازی روش ­های "همکار محوری" در پاکسان اشاره نمود که نتایج مثمر ثمری را در پی داشته است.

وی با اشاره به بازسازی و نوسازی تجهیزات خطوط صابون سازی نظیر رول میل، سلفون پیچ و کاتر تولید صابون گفت: با توجه به قدمت ابنیه­ شرکت پاکسان، نظیر سالن تولید گلیسیرین و رختکنی واحدهای تولید صابون و فنی از جمله مواردی بود که بازسازی آن در دستور کار قرار گرفت. همچنین تغییر سیستم پست ادیشن تولید پودر، اورهال خط آکما 752 بسته­بندی پودر، اورهال پمپ فشار قوی واحد تولید پودر و تغییر سیستم و راه اندازی کاتر Soaptec واحد صابون سازی، نمونه­هایی از خودباوری و اعتماد به نفس همکاران فنی در چند ماه گذشته است.

معاون فنی و تولید پاکسان با تاکید بر به کارگیری سیستم­ های انگیزشی و معیشتی کارکنان و ارزش­ گذاری مؤثر، توجه سازمان به فعالیت های فنی و توانمندی های ارزشمند کارکنان را از دیگر اقدامات صورت گرفته در بازه زمانی حضور حسن بقائی به عنوان سکان­دار پاکسان برشمرد.

به گفته رنجبر، تجربیات پیشین، گویای این حقیقت است که حمایت­ های مدیریت از واحدهای فنی و تولید سبب افزایش بهره­ وری پرسنل شده و تأثیر به سزایی در کمیت و کیفیت عملکردشان خواهد داشت؛ چرا که تنها در این صورت است که هم محصول با کیفیت تولید می شود و هم بهره وری عوامل تولید افزایش می­ یابد.

این مقام مسئول در پاکسان، به دیگر برنامه­ های آتی نوسازی در سایر بخش­های شرکت اشاره کرد و یادآور شد: ادامه نوسازی تجهیزات تولید و استفاده از تکنولوژی­ های جدیدتر در تولید صابون، پودر، واحد سولفوناسیون و ساخت کاتر تولید صابون از اهم برنامه ­های این واحد بوده و با عملیاتی شدن برنامه­ های پیش بینی شده، در سال 2021، ثبت رکوردهای جدید در تولیدات مختلف این مجموعه امکان پذیر خواهد بود.

رنجبر به نمونه ای از ثبت رکوردهای جدید در سال مالی 2020 نیز اشاره کرد و در این خصوص گفت: به کمک تمامی همکارانم در شرکت پاکسان، بیشترین حجم تولید اسیدسولفونیک و پاکساپون در سال­ های اخیر و افزایش 26 درصد تولیدات را در آبان ماه سال جاری در مقایسه با آبان ماه سال مالی گذشته داشته ایم.

وی به محدودیت های موجود اشاره و اضافه کرد که این اتفاق خجسته نشان­ دهنده ظرفیت بالا و نتیجه اعتماد به توانمندی و تجربه پرسنل این مجموعه است.

رنجبر ضمن عنوان نمودن حرکت به سمت بومی‌سازی و ساخت بخشی از ماشین آلات مورد نیاز در داخل شرکت به عنوان یکی از برنامه ­های واحد فنی، افزود: با توجه به جایگاه محصولات صنعتی شرکت پاکسان به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد اولیه مورد نیاز صنایع بهداشتی و شوینده کشور و با توجه به نیاز شرکت­ های هلدینگ صنعت شوینده و سایر شرکت­ها، توسعه این محصولات از برنامه­ های جاری و مشترک این معاونت با واحد R&D می باشد. لازم به ذکر است که برخی از این محصولات در مرحله تست آزمایشی هستند تا به زودی تولید و به بازار محصولات صنعتی عرضه شود.

#

#
مدیر سایت
تقدیر رئیس مرکز بهداشت غرب تهران از شرکت پاکسان
رئیس مرکز بهداشت غرب تهران از مدیر عامل پاکسان تقدیر کرد.
مشاهده
پیام مدیرعامل پاکسان به مناسبت روز جهانی کارگر
حسن بقائی، مدیر عامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت پاکسان، در پیامی روز جهانی کارگر را به همه کارگران ایران خصوصا کارگران این مجموعه تبریک گفت.
مشاهده
پاكسان افزایش فروش 231 درصدی را به ثبت رساند
شركت پاكسان با فروش رضایت بخش خود در فروردین ماه سال جاری توانست نسبت به مدت مشابه سال قبل 231 درصد افزایش فروش داشته باشد.
مشاهده
تقدیر معاون وزیر بهداشت از مدیر عامل پاكسان
مدیر عامل پاكسان توسط معاون وزیر بهداشت و ریاست سازمان غذا و دارو مورد تقدیر قرار گرفت.
مشاهده
افزایش سود پاکسان در سه ماهه ابتدايی سال مالی ۱۴۰۰
شرکت پاکسان در دوره ۳ ماهه ابتدایی سال مالی ۱۴۰۰، به ازای هر سهم ۴۳۸ ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴۱ درصدی داشته است.
مشاهده
آزمایش دوره ای پاکسان آغاز شد
غربالگری سنجش سلامت کارکنان و پرسنل پاکسان انجام شد.
مشاهده