پاکسان در مسیر توسعه پایدار زیست محیطی

1399/09/16
13

 با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست، ظرفیت تصفیه پساب شرکت پاکسان به 550 متر مکعب افزایش یافت.

حسن بقائی، مدیرعامل شرکت پاکسان، این خبر را اعلام کرده و گفت: شرکت پاکسان به عنوان یک تولیدکننده مواد شوینده و بهداشتی، دوستدار طبیعت بوده و از تکنولوژی های نوین زیست محیطی در راستای آزمایش داده ها در بخش های مدیریت کیفیت هوا، آب، خاک و دیگر بخش های مرتبط پیوسته استفاده می نماید. این کار با هدف کاهش حداکثری اثرات سوء ناشی از تولید مواد شوینده و بهداشتی روی محیط زیست انجام شده است.

وی توجه به تصفیه پساب تولید را از جدی ترین اقدامات این مجموعه برشمرد و با اشاره به سایر اقدامات زیست محیطی پاکسان افزود: به کمک مهندسین و متخصصین پاکسان موفق شدیم تغییرات کلی در ساختار تصفیه خانه این مجموعه ایجاد نماییم. ظرفیت این ساختار افزایش داده و در هزینه و زمان نیز به طور چشمگیری صرفه جویی شده است.

بقائی به لایروبی از مخازن متعادل ساز و نصب دریچه برای لایروبی دوره ای به عنوان دیگر اقدامات صورت گرفته در پاکسان اشاره کرد و یادآور شد: همه ما در قبال محیطی که از آن استفاده می‌کنیم، مسئولیم و باید درتولید محصولاتمان در جهتی حرکت کنیم که بتوانیم اثرات سوء آن را کاهش داده و از آثار زیانبار آن بر محیط زیست بکاهیم.

مدیرعامل پاکسان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر دیگر اقدامات زیست محیطی شرکت پاکسان گفت: نصب فلومتر و ثبت دبی ورودی به تصفیه خانه از دیگر اقداماتی است که به موجب آن قادر خواهیم بود اطلاعات دبی ورودی به تصفیه خانه فاضلاب پاکسان را ثبت کنیم. به این ترتیب در راهبری تصفیه خانه، زمان فرایند را کنترل نموده و همچنین از ورود دبی اضافه بر ظرفیت طراحی شده پیشگیری کرده ایم.

بقائی به سایر اقدامات زیست محیطی این مجموعه اشاره کرد و افزود: راه اندازی ازن ژنراتور و تامین پمپ قسمت های مختلف، تغییر جنس لوله های هوادهی از گالوانیزه به استیل از دیگر اقدامات صورت گرفته در این مجموعه است که اثرات مثبت زیست محیطی بسیاری برای مجموعه دارد. همچنین به دلیل طول عمر بالای این آلیاژ، هزینههای مربوطه نیز کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به این که صنعت و محیط زیست در تقابل هم هستند، خاطرنشان کرد: بی توجهی به اثرات زیست محیطی ناشی از تولید، می تواند اثرات سوء دامنه داری داشته باشد. با کنترل این اثرات می توان تبعات منفی ناشی از آن را خنثی کرده، از گروه محصولات ضد محیط زیست خارج شده و به مجموعه‌ دوستدار محیط زیست تبدیل شد.

مدیرعامل پاکسان توجه به محیط زیست را از برنامه های جدی این مجموعه معرفی کرد و یادآورشد: در دیگر بخش ها نیز متخصصین ما در حال تحقیق و مطالعه هستند تا بتوانند با ایجاد تغییراتی در فرایند تولید، محصولات خود را در دسته دوستداران محیط زیست جای دهند.

مدیریت بهره وری انرژی و توجه به انرژی های تجدید پذیر، مدیریت و بازیافت زباله و پسماند، اجرای پروژه های زیست محیطی، پروژه های تحقیقاتی و خدمات حفاظت از محیط‌زیست، کنترل، استفاده از فناوری های نوین آزمایشگاهی، استفاده از حمل و نقل ریلی و بهینه سازی مصرف سوخت از دیگر اقدامات زیست محیطی صورت گرفته در شرکت پاکسان است.

شایان ذکر است که این مجموعه از نشست های تخصصی با موضوعات محیط زیستی و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه، محققان و صاحب نظران نیز بهره می برد.

 

به نقل از "پایگاه خبری تحلیلی پاکسان نیوز"#

#
مدیر سایت
تقدیر رئیس مرکز بهداشت غرب تهران از شرکت پاکسان
رئیس مرکز بهداشت غرب تهران از مدیر عامل پاکسان تقدیر کرد.
مشاهده
پیام مدیرعامل پاکسان به مناسبت روز جهانی کارگر
حسن بقائی، مدیر عامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت پاکسان، در پیامی روز جهانی کارگر را به همه کارگران ایران خصوصا کارگران این مجموعه تبریک گفت.
مشاهده
پاكسان افزایش فروش 231 درصدی را به ثبت رساند
شركت پاكسان با فروش رضایت بخش خود در فروردین ماه سال جاری توانست نسبت به مدت مشابه سال قبل 231 درصد افزایش فروش داشته باشد.
مشاهده
تقدیر معاون وزیر بهداشت از مدیر عامل پاكسان
مدیر عامل پاكسان توسط معاون وزیر بهداشت و ریاست سازمان غذا و دارو مورد تقدیر قرار گرفت.
مشاهده
افزایش سود پاکسان در سه ماهه ابتدايی سال مالی ۱۴۰۰
شرکت پاکسان در دوره ۳ ماهه ابتدایی سال مالی ۱۴۰۰، به ازای هر سهم ۴۳۸ ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴۱ درصدی داشته است.
مشاهده
آزمایش دوره ای پاکسان آغاز شد
غربالگری سنجش سلامت کارکنان و پرسنل پاکسان انجام شد.
مشاهده