پروتکل های 5S در شرکت پاکسان ارتقاء می یابد

1400/02/02
13

با توجه به اهمیت آراستگی محیط کار و نقش آن در بهبود روحیه افراد، کارایی ماشین آلات و دستگاه ها و کاهش هزینه ها، با دستور ویژه حسن بقائی، مدیر عامل این مجموعه، پروتکل های 5S در شرکت پاکسان بهبود یافته و با جدیت بیشتری دنبال می شود.

به گزارش پاکسان نیوز، شرکت پاکسان در نظر دارد در سال جاری به منظور دستیابی سریع به اطلاعات و مدارک، داشتن محیط کاری مرتب و سازمان یافته، افزایش طول عمر وسایل و ابزارآلات کار و کاهش هزینه های مجموعه و... پروتکل های مربوط به 5S را با جدیت بیشتری دنبال نماید.

به همین منظور این مجموعه با تشکیل کمیته ای پیرامون اجرائی نمودن این طرح، در نظر دارد با تدوین آئین نامه، ضمن ایجاد فضائی آراسته و رفع موانع در این راه، عملکرد افراد و محیط کار را بهبود بخشیده و در جهت بهینه سازی نظم و انضباط در این مجموعه قدم های جدی تری نسبت به گذشته بردارد.

شرکت پاکسان حدود 1000 نفر پرسنل دارد و همین امر ضرورت تبیین چنین برنامه هایی را دو چندان می‌کند.

اجرای این برنامه منتهی به افزایش خدمات بین بخشی و واحدی شده و همکاری سازمان یافته تر کارشناسان و پرسنل این مجموعه را به دنبال دارد.

مهمترین شاخص در این طرح، تقویت کار گروهی و همدلی و همراهی کارکنان با یکدیگر بوده که آثار ماندگاری در پاکسان از خود بر جای خواهد گذاشت.

اجرای 5S یا نظام آراستگی یکی از اصلی ترین راه های پیشگیری از حوادث و افزایش بهره وری است و این عبارت بر اساس حروف ابتدای پنج واژه ژاپنی انتخاب شده است. در کتاب ها و مقالات مختلف، ترجمه های متعددی از 5S ارائه شده است که می توان در دقیق ترین ترجمه ها به عناوینی همچون ساماندهی SEIRI، نظم و ترتیب SEISO، پاکیزه سازیSEITON ، استانداردسازی SEIKETSU و انضباط  SHITSUKEاشاره کرد.

 


#

#
مدیر سایت
تقدیر رئیس مرکز بهداشت غرب تهران از شرکت پاکسان
رئیس مرکز بهداشت غرب تهران از مدیر عامل پاکسان تقدیر کرد.
مشاهده
پیام مدیرعامل پاکسان به مناسبت روز جهانی کارگر
حسن بقائی، مدیر عامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت پاکسان، در پیامی روز جهانی کارگر را به همه کارگران ایران خصوصا کارگران این مجموعه تبریک گفت.
مشاهده
پاكسان افزایش فروش 231 درصدی را به ثبت رساند
شركت پاكسان با فروش رضایت بخش خود در فروردین ماه سال جاری توانست نسبت به مدت مشابه سال قبل 231 درصد افزایش فروش داشته باشد.
مشاهده
تقدیر معاون وزیر بهداشت از مدیر عامل پاكسان
مدیر عامل پاكسان توسط معاون وزیر بهداشت و ریاست سازمان غذا و دارو مورد تقدیر قرار گرفت.
مشاهده
افزایش سود پاکسان در سه ماهه ابتدايی سال مالی ۱۴۰۰
شرکت پاکسان در دوره ۳ ماهه ابتدایی سال مالی ۱۴۰۰، به ازای هر سهم ۴۳۸ ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴۱ درصدی داشته است.
مشاهده
آزمایش دوره ای پاکسان آغاز شد
غربالگری سنجش سلامت کارکنان و پرسنل پاکسان انجام شد.
مشاهده