رويكرد گمرك استان تهران كمك به رونق توليد است

پاکسان به سلامت خانواده می اندیشد.

رويكرد گمرك استان تهران كمك به رونق توليد است

مديركل گمرك تهران در بازديد از پاكسان؛

رويكرد گمرك استان تهران كمك به رونق توليد است

پايگاه خبري تحليلي پاکسان نيوز: مديركل گمرك تهران به همراه هيأتي روز يكشنبه 30تيرماه سال جاري از شركت پاكسان بازديد كردند.

به گزارش پاكسان نيوز، مهندس ابوالفضل اكبرپور مديركل گمرك تهران و هيئت همراه از شركت پاكسان بازديد كردند.

در ابتداي اين بازديد مهندس اكبرپور و معاونين وي در نشستي با حضور مهندس ساكي مديرعامل شركت پاكسان، معاونين و مديران بخش‌هاي مختلف اين مجموعه در خصوص مشكلات، موانع و چالش هاي واردات مواد اوليه مورد نياز شركت پاكسان گفتگو كردند.

مديرعامل شركت پاكسان با اشاره به مشكلات انبارداري مواد اوليه گمرك در بدو ورود به كشور و در بندرعباس ضمن اشاره به هزينه هاي سربار گفت: بخشي از مواد اوليه موردنياز صنعت شوينده از خارج از كشور وارد مي شود و با توجه به اينكه در حال حاضر در برهه حساس اقتصادي به سر مي بريم، بايد براي تسهيل امور از همه امكانات موجود استفاده كنيم تا بتوانيم هزينه هاي سربار را كاهش داده و به رونق در توليد و ثبات اشتغال دست پيدا كنيم.

وي به مشكلات موجود در صنعت شوينده اشاره كرد و در ادامه يادآورشد: قيمت برخي از مواد اوليه وارداتي به ميزان چشمگيري افزايش يافته و اين افزايش قيمت خواه ناخواه بر روي قيمت تمام شده محصولات نيز تاثير مي گذارد و ما در مجموعه پاكسان در تلاش هستيم براي حمايت از حقوق مصرف كنندگان بدون اينكه به كيفيت مواد اوليه و محصول نهايي خدشه اي وارد شود، اين افزايش قيمت را به حداقل ممكن برسانيم به همين منظور بايد بتوانيم ساير هزينه‌‌هاي جاري را كاهش دهيم.

مهندس ساكي در ادامه سخنانش به ماندن طولاني مدت مواد اوليه در انبارهاي جنوب كشور به عنوان يك چالش بزرگ واردات مواد مورد نياز اين صنعت اشاره كرد و افزود: ماندن طولاني مدت مواد اوليه در هواي گرم و شرجي جنوب و در مخازن آهني آن منطقه علاوه بر بار مالي هنگفتي كه به مجموعه تحميل مي كند ممكن است بر روي كيفيت مواد اوليه نيز تاثير سوء بگذارد و بهتر است براي رفع اين مشكل برنامه ريزي جدي صورت بگيرد و در آن تجديد نظر شود.

مديرعامل پاكسان خاطرنشان کرد که در سال جاری تنها بخشي از مواد اوليه از خارج‌ازکشور وارد شده و مابقی، مواد اوليه مرغوب داخلی است که نسبت به سال‌هاي گذشته از رشد چشمگیری برخوردار بوده و خط مشی مجموعه نیز بر آن است که با تكيه بر توان فني مجموعه و حركت در مسير توليد مواد اوليه موردنياز، از واردات خارجی را تا حد ممکن كاهش دهيم.

سپس مهندس اكبرپور ضمن تقدير از مديرعامل شركت پاكسان و مديران اين مجموعه رفع مشكلات صنايع را يكي از رويكردهاي جدي گمرك برشمرد و خاطرنشان كرد: تعامل بیشتر گمرک با واحدهای تولیدی بي شك بر رونق روزافزون تولیدات ملی تاثير گذار است و بايد تمامي دستگاه ها در جهت تسهيل امور گام بردارند.

در ادامه مديركل گمرك تهران و هيئت همراه از بخش هاي مختلف شركت پاكسان بازديد كردند و از نزديك با روند توليد پودر و صابون در اين مجموعه آشنا شدند.

گمرک تهران یکی از حساس‌ترین گمرکات کشور به حساب می‌آید و بسیاری از شرکت‌های تولیدی از جمله شركت هاي توليدي مواد شوينده و بهداشتي، قطعه سازان و خودروسازان و همچنین بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه تجهیزات پزشکی و دارو با این گمرک مهم ارتباط دارند.سه شنبه 1 مرداد 1398