ضمانت حداقل نرخ بازدهی برای سهام برخی شرکت های تابعه

1399/09/04 10:55:11
13

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی از ضمانت حداقل نرخ بازدهی برای سهام برخی شرکت‌های تابعه خبر داد.

 

طبق گفته های مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، این شرکت برای انتشار اوراق اختیار فروش تبعی روی سهام برخی از شرکت های تابعه برنامه‌ریزی نموده است. این کار به منظور ضمانت دستیابی به حداقل نرخ بازدهی برای سهامداران حقیقی و خرد آن ها صورت پذیرفته است.

امیر تقی خان تجریشی ضمن اعلام این خبر گفت: این روزها تداوم روند هیجانی نزولی در بازار سرمایه، موجب شده است تا اهمیت ایفای نقش سرمایه گذاران حقوقی و بزرگ بیش از پیش احساس شود.

وی با بیان این که حضور مستمر این گروه از سرمایه گذاران در بازار سرمایه سبب می شود که با بهره ‌مندی از دانش و تخصص به طور مستمر به بررسی و پایش سهام موجود در سبد سرمایه گذاری خود و بهینه سازی ترکیب آن بپردازند، افزود: جهت دهی مناسب به بازار توسط این شرکت ها ، می تواند به ایجاد اطمینان و اعتماد بلندمدت به بازار سرمایه به عنوان عرصه ای برای تخصیص بهینه ی سرمایه های خرد و مازاد منجر شود.

تجریشی با تاکید بر این که در حال حاضر، با توجه به واقعیت های اقتصاد کشور همچون افزایش سطح عمومی قیمت ها و نرخ ارز، قیمت سهام بسیاری از شرکت ها به سطوحی پایین تر از ارزش کارشناسی رسیده است، گفت: در این میان، گروه توسعه ملی به عنوان یکی از چهار هلدینگ چند رشته ای صنعتی بورسی کشور، تا کنون به طرق مختلف برای کنترل نوسانات هیجانی بازار به ایفای نقش پرداخته است.

مدیر عامل وبانک ادامه داد: مدیریت این شرکت قصد دارد با انتشار اوراق اختیار فروش تبعی روی سهام برخی از شرکت های تابعه، دستیابی به حداقل نرخ بازدهی را برای سهامداران خرد آن ها ضمانت کند. در واقع این ابزار با قیمت تقریباً رایگان (یک ريال در روز عرضه) برای خریداران این اوراق این اطمینان را ایجاد می کند که در صورت عدم فروش سهام خود تا روز سررسید، به حداقل بازده مطلوبی دست خواهند یافت.

وی تصریح کرد: دارندگان این اوراق می توانند مطمئن باشند که در صورت نگاه داشتن سهام خود تا روز سررسید اوراق، در صورتی که قیمت اِعمال آن کمتر از قیمت بازار باشد، سهام خود را به ناشر اوراق فروخته و عملا بازدهی مثبت خود را از طریق خرید اوراق اختیار فروش تبعی بیمه نمایند. البته این احتمال که قیمت سهام مورد ضمانت در آن روز در بازار افزایش یافته و به تبع آن نیازی به اِعمال اوراق نباشد، هم وجود دارد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در بازارهای توسعه یافته، استفاده از ابزارهای مشتقه مسیری برای مخابره پیام های اقتصادی به کنشگران بازارهاست و بهره­گیری از اوراق اختیار فروش تبعی عملاً بیانگر اطمینان سهامداران به ارزش سهام خود می باشد.

 

به نقل از "پایگاه خبری تحلیلی پاکسان نیوز"

#

#
مدیر سایت
با تکیه بر توانمندی هایمان کارهای بزرگی انجام دادیم
با «میثم صادقی»، رئیس کارگاه ساخت و تراشکاری پاکسان، به گفتگو نشستیم تا از چند و چون اتفاقات رخ داده مطلع شویم.
مشاهده
خط قرمز صنعت شوینده عدول از عشق به خط تولید است
به منظور تعامل و هم افزایی میان هلدینگ مدیریت صنعت شوینده و شرکت پاکسان جلسه‌ای با حضور امیر علی نعمت الهی، مدیر عامل و معاونین این هلدینگ و حسن بقائی
مشاهده
8 شرکت‌ صادرکننده ممتاز کشور معرفی شدند
بیست و چهارمین مراسم روز ملی صادرات، مورخ 22 دی ماه سال جاری در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.
مشاهده
پاکسان سبک زندگی جامعه را عوض کرده است
شرکت پاکسان برای سومین سال میزبان تیم کارشناسان ارزیاب جشنواره ملی صنعت سلامت محور بود.
مشاهده
پاکسان تنها صادرکننده ممتاز در صنعت شوینده کشور
در بیست و چهارمین مراسم روز ملی صادرات، تندیس زرین این رویداد به شرکت پاکسان به عنوان صادرکننده ممتاز تعلق گرفت.
مشاهده
موفقیت حاصل زنجیره ای از تلاش هاست
با توجه به خاتمه سال مالی شرکت پاکسان، جلسه تقدیر از زحمات کارکنان این مجموعه برگزار شد.
مشاهده