پیشکسوتان دیده نشده سینما در ماه عسل

پاکسان به سلامت خانواده می اندیشد.

پیشکسوتان دیده نشده سینما در ماه عسل

پیشکسوتان دیده نشده سینما  در ماه عسل

پايگاه خبري تحليلي پاکسان نيوز: در برنامه سی و مین شب خردادماه مصادف با بیست و پنجم ماه رمضان سال 1438 هجری قمری ماه عسل علیخانی با 4 هنرور سینما به گفت وگو نشست.

برنامه امشب ماه عسل با حضور 4 تن از هنروران سینما که به ترتیب 56 ، 66 سال، 67 و 68 سال سن داشتند روی آنتن شبکه 3 سیما رفت.

این 4 نفر در ماه عسل از عشق به سینما و رفاقت قدیمی 48 ساله خود با یکدیگر گفتند و این که در سال 1348 وارد سینما شدند و با وجود علاقه‌ای که به این قاب جادویی دارند اما نتوانستند آن گونه که باید سهم خود از سینما را دریافت کنند.

یکی از این افراد به این موضوع اشاره کرد که در بیشتر وقت‌ها در بخش تدارکات سینما مشغول فعالیت است و با وجود توانایی که در خود برای بازی کردن در آثار مختلف می‌بیند اما نقش جدی به او نداده‌اند.

این هنرور سینما همچنین به این موضوع اشاره کرد که در فیلم فروشنده اصغر فرهادی در بخشی کوتاهی به ایفای نقش پرداخت اما آن قسمت را از فیلم خارج کردند و بابت این موضوع بسیار ناراحت بود.

یکی دیگر از این هنروران به این موضوع اشاره کرد که تا کنون حدود 300 تا 400 فیلم بازی کرده اما در مجموع زمان ایفای نقشش به 10 دقیقه هم نرسیده است.

یکی دیگر از هنروران پیشکسوت در ادامه ماه عسل گفت: سینما چهار در دارد که به ترتیب، تئاتر، پول، دانش و در پایینی که خودمان این در‌ها را تعیین کرده‌ایم در این حوزه جای می‌گیرد و افراد از راه‌های مختلفی به‌عنوان بازیگر وارد عرصه سینما می‌شوند.

هنروران مهمان ماه عسل به این موضوع اشاره کردند که دیالوگ در سینما اهمیت بسیاری دارد و اگر کسی بتواند به‌خوبی دیالوگی را حفظ کند امکان ایفای نقش پیدا می‌کنند اما پلان‌هایی که تاکنون به این افراد اختصاص داده شده به‌اندازه‌ای کوتاه است که اگر بیننده هنگام تماشای آن پلان یک خمیازه بکشد ممکن است آن صحنه را به‌طور کلی از دست بدهد.

در ادامه ماه عسل یکی از هنروران برای علیخانی آواز خواند و دیگری در نقش گوینده یک تیزر هنرنمایی کرد.

در بخش دیگری از برنامه ماه عسل سی ام خرداد یکی از هنروران که عمو حسن نام داشت گفت: تاکنون 10 تا 12 فیلم ساخته‌ام و از دوستانم برای ایفای نقش در این فیلم‌ها دعوت کرده‌ام ولی تاکنون پیش نیامده که این فیلم‌ها در یک فرصت مناسب به نمایش گذاشته شوند.

عمو حسن همچنین تصریح کرد: برای ساخت این فیلم‌ها همه خودمان روی هم پول می‌گذاریم و جمع می‌کنیم اما موضوع این است که این فیلم‌ها تنها برای خودمان اکران می‌شود و هیچ گاه در مقیاسی بزرگ‌تر نمایش داده نمی‌شود.شنبه 3 تیر 1396