پوریا و خشایار و مادرشان در برنامه ماه عسل

پاکسان به سلامت خانواده می اندیشد.

پوریا و خشایار و مادرشان در برنامه ماه عسل

پوریا و خشایار و مادرشان در برنامه ماه عسل

پايگاه خبري تحليلي پاکسان نيوز: سی و یکم خرداد برنامه ماه عسل در بیست و دومین شب نمایش خود میهمان مادر پوریا و خشایار و نقل اتفاقاتی بود که سرنوشت برای آنها رقم زده بود.

بیست و دومین برنامه ماه عسل، ماجرای ۱۷ سال جدایی یک مادر از فرزندانش را به تصویر کشید.

در ابتدا خانمی که مهمان ماه عسل بود، درباره خانواده خود گفت: ما دو برادر و سه خواهر بودیم و من تا سوم راهنمایی درس خواندم.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۶۹ زمانی که مادر همسرم مرا می‌بیند و برای ازدواج با پسرش انتخاب می‌کند، تصمیم به ازدواج گرفتم و حاصل آن یک دختر و دو پسر هستند.

مهمان ماه عسل همچنین بیان کرد: این ازدواج در پنج ماه اول با خوبی و خوشی سپری شد. پس از گذشت ۵ ماه اطلاع پیدا کردم که همسرم معتاد است. اما نمی‌توانستم در آن زمان جدا شوم و به همین دلیل پیگیر ترک اعتیاد همسرم شدم؛ اما نتیجه نداشت.

وی همچنین در ادامه گفت نهایتا طلاق غیابی گرفتم. به خاطر وضعیت مالی بچه ها را به پدر شوهرم دادم اما قبول نکرد. از طرفی می ترسیدم بچه ها دست همسرم بمانند. چرا که یک دفعه، یکی از بچه‌ها را به خاطر نیاز به مواد مخدر۵۰۰ هزارتومان به یک خانواده که بچه نداشت، فروخته بود. آن زمان من با کمک پدرم و با اعتماد آن خانواده، توانستم پول آن‌ها را بازگردانم و فرزندم را پیش خودم نگه دارم.

این خانم افزود: در نهایت به دلیل شرایط بسیار بدی که با آن روبرو بودم، تصمیم گرفتم بچه‌ها را برای نگهداری به بهزیستی بسپارم. چرا که علاوه بر نداشتن مسکن و اوضاع مالی مناسب برای نگهداری از بچه‌ها، با وجود پدرشان اصلا امنیتی برای بچه ها وجود نداشت.

وی درباره آخرین روزهای بودن در کنار فرزندان خود گفت: زمانی که بچه‌ها را به بهزیستی سپردم تا سه هفته به دیدن آنها می رفتم اما به خاطر اینکه اذیت نشوند، دیگر نرفتم. در این سال‌ها روزهاى سختی را سپری نمودم در این مدت فامیل و آشنایان مرا سرزنش می‌کردند که چرا بچه ها را بهزیستی گذاشتم اما آن موقع هیچ کدام کمکم نکردند. کسی نمی‌تواند من را قضاوت کند. شاید بگویند من مادر بی عاطفه ای هستم اما اصلا اینطور نبوده است.

علیخانی گفت: بزرگترین مشکل ما همین قضاوت هاست. از امام صادق (ع) روایت شده است که: مردم اگر درونمان را ببينند حاضر نيستند، حتی در مراسم تدفينمان شركت نمایند. پس اگر به جای قضاوت كردن ديگران به درگيری های خودمان برسيم، همه چيز خيلی خوب خواهد شد.

احسان علیخانی در خصوص اینکه مهمانش چه سالی بچه‌ها را به بهزیستی سپرده است، سوال کرد. او در جواب گفت سال ۷۹ بچه‌ها را به بهزیستی سپردم و ۱۷ سال از آن زمان گذشته هست.

نکته جالب قصه این خانم اینجا بود که در ویژه برنامه «سه ستاره» احسان علیخانی به مناسبت روز مادر؛ دو پسر جوان به این برنامه دعوت شدند، و مادر از قاب تلویزیون فرزندان خود را می‌شناسد و به دنبال آنها می‌رود.

مادر پوریا همچنین در ادامه بیان کرد که من زمانی که برنامه سه ستاره را دیدم، بچه ها را شناختم. پوریا تغییر نکرده بود اما خشایار چهره‌اش با آن سال ها تفاوت داشت. به مادر، برادر و خواهرانم موضوع را گفتم و آنها گفتند به دنبال بچه ها برو.

این خانم پس از دیدن این برنامه به مرکزی که بچه‌ها را سپرده بود، مراجعه می کند و شماره پسرش را می گیرد.

مادر پوریا اظهار داشت: با «پوریا» تماس گرفتم. گفتم که من مادرت هستم؛ اما پسرم این موضوع را در ابتدا نمی‌پذیرفت. تا اینکه به خانه آنها که دولت برایشان گرفته، رفتم و دیدم با هم زندگی خوبی برای خودشان درست کرده اند.

در ادامه بخشی از برنامه «سه ستاره» که پوریا و خشایار آمده بودند، پخش شد و در بخش دیگر خشایار و پوریا در قاب ماه عسل جای گرفتند.

پورياگفت: روز بعد از برنامه سه ستاره، خانمی با من تماس گرفت. صداش برايم آشنا بود.صدای پشت خط گفت من مادرت هستم؛ جا خوردم. بعد از ۱۷ سال یکی زنگ بزند و بگوید من مادرهستم، خیلی سخت و دشوار بود گفتم تا الان كجا بودی و گفت بايد همديگر را ببينيم. قرار گذاشتيم و مادرم را در تهران ديدم. وقتی ديدمش فقط گريه می‌كرد. جای او نبودم و فقط خواستم قصه مادرم را گوش کنم اما من از ته دل دركش میکنم و خواهم کرد.

خشايار ادامه داد: من سختی ها و کتک هایی که مادرم در آن روزها می خورد را دیده بودم. من از دیدن مادرم خوشحال شدم. من و پوريا كل این سالها همديگر را داشتيم اما مادرم چی؟ او تمام اين سالها تنها بود.

پوریا در خصوص شرایط این روزهای خودشان عنوان کرد: من پیک موتوری هستم و خشایار هم با دوستان خود زندگى می‌کند. مادرم هم کاشان است. ما به اسم خانواده هستیم اما فعلا یک هفته هم کنار هم نبودیم.

احسان علیخانی در پایان اعلام کرد که بهشت امام رضا (ع) خانه ای به شما هدیه می دهد که کنار هم زندگی نمایید.

پاکسان به عنوان حامی برنامه ماه عسل و کمپین قهرمان من تلاش دارد از آنتن برنامه ماه عسل قهرمانان گمنام و تاثیرگذار ایران را به همگان معرفی کند.شنبه 3 تیر 1396