نشست هم انديشي شركت‌هاي عضو هلدينگ صنعت شوينده

پاکسان به سلامت خانواده می اندیشد.

نشست هم انديشي شركت‌هاي عضو هلدينگ صنعت شوينده

با حضور مهندس وكيلي؛

هفتمين نشست هم انديشي شركت‌هاي عضو هلدينگ صنعت شوينده برگزار شد

پايگاه خبري تحليلي پاکسان نيوز: هفتمين نشست اعضاي هلدينگ صنعت شوينده به ميزباني شركت پاكسان برگزار شد.

به گزارش پاكسان نيوز، روز يكشنبه 26 خردادماه يال جاري، هفتمين جلسه هم انديشي شركت هاي عضو هلدينگ صنعت شوينده با حضور داراب وكيلي مديرعامل هلدينگ صنعت شوينده، ساكي مديرعامل شركت پاكسان، مهندس اميرحمزه توسلي قائم مقام مديرعامل و معاونت بازاريابي و فروش و كارشناسان بازاريابي و فروش خارجي پاكسان، يزدان كرمي مديرعامل شركت گلتاش، عزت نژاد مديرعامل ساينا، محمدي راد مديرعامل شركت مرواريد هامون، محمودي مديرعامل شركت ياران توسعه، حاج نايبي مديرعامل آلي‌شيمي و مهندس اسدنيا مديرعامل پاكسان ايراوان، جمعي از مديران اين شركت ها به ميزباني شركت پاكسان و در محل اين شركت برگزار شد.

 

هدف قطع وابستگي به مواد اوليه وارداتيست

در ابتداي اين جلسه داراب وكيلي مديرعامل هلدينگ صنعت شوينده با اشاره به تاثير برگزاري اين جلسات گفت: اين جلسات هم انديشي باعث مي شود كه به هم افزايي برسيم و با شناسايي مشكلات و چالش هاي مشترك براي رفع آن اقدام عملياتي انجام دهيم.

وي هدف از برگزاري اين جلسات را بهبود وضعيت شركت‌هاي عضو هلدينگ صنعت شوينده معرفي كرد و افزود: زنجيره ارزشي كه در اين جلسات حضور دارند اگر هر يك دچار مشكل باشد حركت آن درست صورت نخواهد گرفت و اين مسئله سبب مي شود كل سيستم با مشكل روبه‌رو شود.

مديرعامل هلدينگ صنعت شوينده با تاكيد بر راهكارهايي براي شناسايي نقاط ضعف و قوت، يادآورشد: براي بهبود عملكرد تمامي شركت هاي عضو هلدينگ صنعت شوينده بايد ببينيم در كجا مي توان از انرژي محركه بيشتري استفاده كرد تا به موفقيت بيشتري برسيم.

وكيلي توجه به قيمت خريد مواد اوليه را يكي از جدي ترين مسايل براي كاهش هزينه ها عنوان كرد و خاطرنشان كرد: 80% هزينه خريد است و بايد با تمركز بر روي خريد مواد اوليه با صرف 80% از زمان كاري، براي كاهش هزينه ها بدون آنكه به كيفيت آسيبي وارد شود اقدام شود.

وي با تاكيد بر اينكه مواد صنعتي فصل مشترك همه شركت هاي عضو هلدينگ صنعت شوينده است گفت: بايد با استفاده از توان داخلي در جهت قطع وابستگي به مواد اوليه خارجي گام برداريم تا بتوانيم بيش از گذشته قيمت تمام شده محصولات را كنترل و كاهش دهيم.

 

كيفيت محصولات پاكسان قابل رقابت نيست

در ادامه اين نشست هم‌افزايي مهندس ساكي مديرعامل شركت پاكسان با ارائه گزارشي در خصوص عملكرد شركت پاكسان در ماه‌هاي اخير گفت: با حمايت هاي دكتر يوسفي مديرعامل توسعه صنايع بهشهر و مديرعامل هلدينگ صنعت شوينده و به همت مديران و پرسنل شاغل در اين مجموعه بسياري از مشكلات بر طرف شد و توانستيم گام هاي رو به جلويي را برداريم و به موفقيت برسيم.

وي كيفيت محصولات پاكسان را مزيت رقابتي اين شركت نسبت به ساير شركت هاي توليدكننده مواد شوينده برشمرد و افزود: كيفيت محصولات نهايي اين مجموعه دغدغه اصلي مديران بوده و هست و همواره تلاش كرده ايم كه در توليد به كيفيت محصولات ما آسيبي وارد نشود و به همين منظور مواد اوليه را با بالاترين كيفيت تهيه مي كنيم.

مديرعامل شركت پاكسان در ادامه سخنانش با اشاره به فعاليت هاي R&D اين شركت خاطرنشان كرد: با مطالعاتي كه صورت گرفته در تلاش هستيم كه وابستگي به مواد اوليه را قطع كنيم و اميدواريم تا يك سال آينده در توليد مواد اوليه مورد نياز براي توليد پودر كه هزينه هنگفتي را به مجموعه و كشور تحميل مي كند به خودكفايي برسيم. خصوصا در مبحث اسانس، راكاپون، LNB-SNA پودري كارهاي مفيدي صورت گرفته كه نشان مي دهد دستيابي به اين هدف دور نيست.

مهندس ساكي ضمن اشاره به كاهش ضايعات يادآورشد: موفق شديم با دقت در مصرف مواد اوليه مقدار ضايعات در توليد را از 2%به 4/0% برسانيم و اين اتفاق به همت مديران و پرسنل محقق شد.

در ادامه جلسه، مديرعامل شركت پاكسان گسترش بخش هايي از كارخانه را از برنامه هاي آتي شركت معرفي كرد و افزود: در مبحث فاضلاب، با استانداردسازي هاي صورت گرفته، آلايندگي پس‌آب كارخانه را به كمترين ميزان ممكن رسانده ايم و فاصله اندكي با استانداردهاي شناخته شده داريم.

وي بهبود روند فروش و توزيع محصولات را از ديگر اقدامات صورت گرفته در شركت پاكسان معرفي كرد و گفت: اقدامات ديگري نيز در اين رابطه به زودي صورت خواهد گرفت تا به رشد قابل ملاحظه اي در فروش محصولات و سود آن دست پيدا كنيم.

مهندس ساكي در ادامه تيتروار به برخي از مشكلات موجود كه مربوط به تمام شركت هاي توليدكننده مواد شوينده و بهداشتي است اشاره كرد و ابراز اميدواري نمود كه اين مشكلات با حمايت هاي دكتر يوسفي مديرعامل شركت توسعه صنايع بهشهر، مهندس وكيلي مديرعامل هلدينگ صنعت شوينده و هم فكري مديرعاملان ساير شركت هاي گروه هلدينگ صنعت شوينده بر طرف شود.

در خاتمه مهندس وكيلي ضمن جمع بندي موارد مطرح شده در اين جلسه با تاكيد بر برگزاري دوره اي چنين جلساتي به ميزباني شركت هاي عضو اين هلدينگ اقدامات صورت گرفته در شركت پاكسان را قابل تقدير خواند و حركت سريع تر به سمت بي نيازي از مواد اوليه وارداتي را خواستار شد.

شايان ذكر است ارائه آموزش مفاهيم «پولشويي و چالش هاي پيش رو» از ديگر بخش‌هاي اين نشست بود.

چهارشنبه 29 خرداد 1398