شركت پاكسان اسيد استئاريك توليد مي‌كند

پاکسان به سلامت خانواده می اندیشد.

شركت پاكسان اسيد استئاريك توليد مي‌كند

پايگاه خبري تحليلي پاکسان نيوز: به منظور صرفه جويي اقتصادي و جلوگيري از خروج ارز از كشور شركت پاكسان توليد اسيد استئاريك را در دستور كار قرار داد.

حسن بقايي مديرعامل شركت پاكسان با تاكيد بر پيچيده بودن فرايند توليد اين محصول صنعتي گفت: اسيد استئاريك يكي از مهمترين مواد اوليه است كه در توليد پودر و صابون مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه پيش از اين به صورت وارداتي تأمين مي‌شد اما با برنامه ريزي هايي كه در واحد محصولات صنعتي صورت گرفته فرايند توليد اين محصول مهم در دستور كار قرار گرفت و به اين ترتيب توانستيم اين محصول را به توليد داخلي تبديل كنيم.

وي با اشاره به اهميت صرفه جويي در منابع ارزي كشور و شركت پاكسان و لزوم حفظ و افزايش ذخائر ارزي افزود: سال جاري به عنوان سال جهش توليد از سوي مقام معظم رهبري نامگذاري شده و ما در جايگاهي كه هستيم بايد همواره تلاش كنيم تا با بومي سازي فناوري ها و استفاده از همه امكانات زمينه خودكفايي در صنعت شوينده را فراهم كنيم و گامي هرچند كوچك در اين جهت برداريم.

بقايي با بيان اينكه پيش از اين نيز در پاكسان اسيد استئاريك در سال 96 به صورت آزمايشي محدود و 97 به صورت كارمزدي توليد شده بود خاطرنشان كرد: هدف ما اين است با تجربياتي كه مديران و پرسنل توانمند اين مجموعه پيش از اين در توليد اين محصول مهم صنعتي كسب كرده‌اند بتوانيم توليد اسيد استئاريك را تداوم بخشيده تاعلاوه بر تأمين نياز پاكسان به اين محصول امكان عرضه اين ماده اوليه ارزشمند را به ساير صنايع نيز فراهم كنيم.

اسید استاریک موارد مصرف متعددي در صنعت دارد و از اين ماده در ساخت شمع، پلاستيك، مواد آرايشي، بهداشتي، لاستيك و..... استفاده مي‌شود.سه شنبه 3 تیر 1399