سیمرغ زرین بر شانه پاکسان نشست

پاکسان به سلامت خانواده می اندیشد.

سیمرغ زرین بر شانه پاکسان نشست

در اجلاس «طرح انتخاب ملی»

سیمرغ زرین بر شانه پاکسان نشست

پايگاه خبري تحليلي پاکسان نيوز:شرکت پاکسان در اجلاس «طرح انتخاب ملی» مفتخر به دریافت سیمرغ زرین، لوح تقدیر شد.

به گزارش پاکسان نیوز، اجلاس «طرح انتخاب ملی» با موضوع توسعه استراتژی‌های سرمایه‌گذاری، تولید و صادرات برترین شرکت‌های ایران و بررسی نقش آفرینی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دوران تحریم با حضور مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و جمعی از نمایندگان مجلس روز یکشنبه 12 اسفندماه سال جاری در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد.

در این اجلاس که می توان از آن به عنوان بزرگ‌ترین اجلاس استراتژی‌های توسعه خدمات، تولیدات و صادرات برترین شرکت‌های ایران یاد کرد مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، عیسی منصوری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور توسعه کارآفرینی و اشتغال، سیده حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، از مهندس فرهنگ ساکی مدیرعامل شرکت پاکسان و این مجموعه به عنوان شرکتی نوآور در زمینه فروش سبد محصولات جدید تجلیل و سیمرغ زرین، لوح تقدیر اعطاشد و این شرکت موفق شد برگ زرین دیگری را به دفتر افتخارات خود بیافزاید.

توجه به سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، توجه به نقش خدمات و تولیدات ملی در رشد اقتصادی، تشویق مصرف کنندگان به استفاده از خدمات و کالای ایرانی، تشویق و حمایت از مدیران و متخصصین، ایجاد فضای مشترک هم اندیشی نمایندگان بخش دولتی و خصوصی، بررسی روش های کاهش تبلیغات محصولات خارجی، بررسی فضای اقتصادی امروز و باز بینی، نیاز سنجی و پیش بینی های لازمه در مسیر تولید ملی، بررسی فرصتها پیشرفت و توسعه درحوزه های مذکور، پیشبرد اهداف مدیران، بازگویی نیازها و نقطه نظرات نمایندگان بخش خصوصی از اهداف کلی این اجلاس بود.

بورس بین‌الملل در مناطق آزاد راه‌اندازی می‌شود

در این مراسم مشاور رییس‌جمهوری در اجلاس «طرح انتخاب ملی» اعلام کرد که دولت ۱۰ روز پیش آیین‌نامه بورس بین‌الملل را که بورس پنجم کشور است، تصویب کرد.

مرتضی بانک، مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان این‌که سرمایه بورس بین‌الملل هم داخلی و هم خارجی و احتمالاً مشارکت دو طرف ۵۰ درصد است، اظهار کرد: مهمترین دلیل راه‌اندازی بورس پنجم این است که فعالیت‌های آن با مکانیسم‌ها و زبان بین‌المللی انجام می‌شود و ضمانت‌های قوی در کنار خود دارد.

وی با اشاره به اینکه مهمترین عامل افزایش سرمایه‌گذاری، کاهش ریسک است، از سرمایه‌گذاری ۱۳۰هزار میلیارد تومانی در مناطق آزاد در پنج سال گذشته و ۱۱۷میلیارد دلار صادرات در این مدت در این مناطق خبر داد.

بانک همچنین از ایجاد نیم میلیون شغل در مناطق آزاد تاکنون خبر داد و گفت: ۲۶۰۰ واحد صنعتی، خدماتی و گردشگری در مناطق آزاد مشغول به کار هستند و ۶میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی انجام شده است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد در ادامه با بیان اینکه سرمایه‌گذار با دسترسی آسان به مواد اولیه می‌تواند هزینه تولید را کاهش دهد، گفت: این مناطق ریسک‌های محیطی و قانونی را کاهش داده و با قانون خاص اداره مناطق، معافیت‌هایی همچون معافیت‌های مالیاتی و گمرکی را برای فعالان اقتصادی ایجاد کرده است.

به گفته وی مناطق آزاد سه دهم وسعت کشور را در برگرفته‌اند اما کمتر از یک میلیون از جمعیت کشور در این مناطق ساکن هستند.

در بخش دیگری از این مراسم خانم زرآبادی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز سخنانی را در خصوص حمایت از تولید ملی بیان کرد.

وی راه برون رفت از وضعیت فعلی صنعت را توجه بیشتر به اقتصاد مقاومتی معرفی کرد و توجه تولیدکنندگان به بومی سازی فن‌آوری تولید را خواستار شد.

همچنین در خاتمه در کنار برگزاری کارگاه‌های آموزشی، مراسم اهداء سیمرغ زرین انتخاب ملی، معرفی و تجلیل از برگزیدگان اجلاس و اهداء با ارزش ترین جوایز ملی و مردمی مراسم اهداء با ارزش ترین جوایز بین المللی، گواهینامه، تاییدیه و استانداردهای بین المللی صورت گرفت.

سيمرغ اجلاس ملي1شنبه 25 اسفند 1397