در هفتمین جشنواره ملی بهره وری از شرکت گلتاش تقدير شد

پاکسان به سلامت خانواده می اندیشد.

در هفتمین جشنواره ملی بهره وری از شرکت گلتاش تقدير شد

پايگاه خبري تحليلي پاکسان نيوز:   اختتامیه هفتمین دوره جشنواره ملی بهره وری در مورخ 20 دی ماه با حضور شرکت های برتر کشور در هتل آزادی تهران برگزار شد و برنده هاي نهایی اعلام شدند.

در بین شرکت های برتر از شرکت گلتاش با اهداي لوح زرين جشنواره تقدير شد.

مراسم هفتمین مسابقه ملی بهره وری، با ارزیابی بیش از 5000 بنگاه اقتصادی در قالب 38 صنعت در تاریخ 22 دی ماه برگزار شد و کاندیداهای هر صنعت توسط کمیته علمی ، فرآیند داوری این مسابقه از تاریخ 12 الی 17 دی ماه توسط بیش از 5000 داور که از متخصصین صنعت مربوطه می باشند صورت پذیرفت و پس از برگزاری کمیته علمی در تاریخ 22 دی ماه 94 نتایج نهایی اعلام و از بنگاه های برتر تجلیل شد.

حبيب همداني مديرعامل شرکت گلتاش در اين دوره از برگزاري جشنواره موفق شد با پشت سرگذاشتن ساير رقبا در بخش شرکت هاي توليدکننده محصولات بهداشتي و شوينده لوح زرين هفتمين دوره از جشنواره بهره وري را به خود اختصاص دهد.

شرکت گلتاش در هفتمين دوره برگزاري جشنواره ملي بهره وري، تنديس زرين بهترين عملکرد 6ساله در شاخص هاي بهره وري کل عوامل، سرمايه، انرژي، رقابت پذيري و هزينه نيروي کار را از آن خود کرد.

محسن جلال پور در هفتمین جشنواره ملی بهره وری پيش از اهداي جوايز برگزيدگان گفت: بهره وری تنها در فضای رقابتی معنا پیدا می کند.

وی در ادامه اظهار داشت: در شرایطی که مجموعه ای با استفاده از ارتباطات غیر متعارف بتوانند دهها برابر مجموعه هایی که به سمت بهره وری حرکت کرده اند سود ببرند، بهره وری به عنوان یک اولویت محقق نخواهد شد.
وی ضمن گلايه از رانت خواري و فضاي استفاده از امکانات نامتعارف گفت: در فضایی که رانت و فساد اقتصادی وجود داشته باشد مجموعه هایی که در مسیر بهره وری هستند نمی توانند به کار خود ادامه دهند.
جلال پور ضمن اشاره به برنامه هاي دولت براي بهبود وضعيت توليد و بهره وري در کشور تصریح کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه، رشد اقتصادی ایران تا پایان برنامه باید به 8 درصد برسد و یک سوم این رشد باید از محل بهره وری باشد.
وی با گلايه از بي توجهي به اصل و اساس بهره وري گفت: بهره وری به دفعات بر روی کاغذ و در برنامه ها مورد تاکید قرار گرفته اما این امر در عمل مغفول مانده است.
وی با تاکید بر اینکه منافع ملی ومجموعه ها در توجه به بهره وری است، افزود: در کنار منافع ملی، انتفاع و ارتقاع بنگاه ها از اهمیتی ویِژه برخوردار است و چنانچه مجموعه ای نسبت به بالندگي بنگاه خود بی توجه باشد پس از مدتی نمی تواند به کار خود ادامه دهد.
جلال پور با اشاره به اینکه در آمدهای سرشار سال های گذشته از محل فروش نفت باعث شده است که بهره وری مغفول بماند، گفت: با قطع شدن بسیاری از درآمدها از جمله کاهش درآمد های حاصل از فروش نفت، جامعه ناگزیر خواهد بود که بیش از گذشته به مقوله بهره وری توجه کند.

لازم به ذکر است این مسابقه در بخش اصلی با محاسبه شاخص های ( بهره وری هزینه نیروی کار، بهره وری سرمایه، بهره وری کل عوامل به روش کندریک) به صورت تورم زدایی شده و در بخش جانبی شاخص های ( فروش سرانه و درصد حاشیه سود خالص ) و در صنایع انرژی بر نیز بخش ویژه ( بهره وری انرژی ) به صورت تورم زدایی شده صورت پذیرفت.

پس از برگزاری آیین بزرگداشت روز ملی بهره وری و اختتامیه ششمین جشنواره ملی بهره وری، در تاریخ 2 خرداد ماه سال جاری با حضور دکتر نهاوندیان ریاست جشنواره ملی بهره وری و جمعی از بزرگان سازمان های دولتی و غیر دولتی و تجلیل از برترین های جشنواره ششم، زنگ هفتمین جشنواره ملی بهره وری به صدا درآمده بود.

شركت گلتاش درزمینه تولید مواد اولیه و محصولات آرایشی و بهداشتی شامل انواع خمیردندان، شامپو، مایع دستشوئی، صابون و ... فعالیت دارد و محصولات خود را در اقصی نقاط ایران و كشورهای منطقه برای استفاده عموم مردم عرضه می نماید. اين شرکت با بهره گیری از پیشینه دانش فنی و امكانات و فن آوری های روزآمد، برای تولید و بهبود كیفیت محصولات موجود و طراحی محصولات جدید با پایبندی كامل به اصول زیست محیطی در راستای نیاز و سلیقه مشتریان براساس استانداردهای ملی و جهانی تلاش می کند.دوشنبه 16 بهمن 1396