در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پاکسان؛ پاکسان 600ریال بین سهامداران تقسیم کرد

پاکسان به سلامت خانواده می اندیشد.

در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پاکسان؛ پاکسان 600ریال بین سهامداران تقسیم کرد


شرکت پاکسان جزء اولین تولید کنندگان انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران است که سال‌های متمادی است با عرضه محصولاتی مرغوب با برندهای نام آشنایی چون سپید، رخشا، عروس، پوش، گلنار، برف و ... در ایران و سایر کشورها در خدمت سلامت خانواده‌ها فعالیت داشته است.

مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت، در ساعت 9 صبح روز 30 / 11 / 1395با حضور بیش از 76 درصد سهامداران شرکت در سالن کاسپین پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد. این جلسه به ریاست آقای احمد دودانگه و نظارت آقایان داراب وکیلی و احسان وفائی و دبیری آقای محمدرضا حیدری تشکیل شد. ابتدا، مدیر عامل گزارش عملکرد هیات مدیره را به سهامداران ارائه کرد و سپس به پرسش‌های سهامداران پاسخ گفت. همچنین در این جلسه، مهندس حیدری اظهار کرد: مدیران و کارکنان پاکسان با تعهد به سازمان خود، بنیانگذار آینده‌ای روشن خواهند بود و تعهد می‌نمایند تا شعار «پاکسان پیشرو در ایران و خوشنام در منطقه» را بیش از گذشته درخشان نمایند.

بر اساس صورت‌های مالی این شرکت، در سال مالی گذشته مجموع سود خالص بالغ بر ۵۳ میلیارد تومان بوده که در مقایسه با سود خالص ۳۵ میلیارد تومانی سال پیش از آن جهش بیش از ۵۰ درصدی را نشان می‌دهد.

مصوبات مجمع

پس از استماع گزارش هیات مدیره توسط دبیر مجمع و گزارش بازرس قانونی، صورت‌های مالی منتهی به 1395/09/30 تصویب شد. همچنین پس از تصویب صورت‌های مالی از سوی سهامداران، تقسیم سود 600 ریالی به ازای هر سهم مورد تایید قرار گرفت. روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی انتخاب شد.

«موسسه حسابرسی سخن حق» به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و «موسسه حسابرسی آبتین روش آریا» به عنوان بازرس علی‌البدل شرکت برای سال مالی آینده، در نظر گرفته شدند.

هم‌چنین شرکت‌های مديريت صنعت شوينده توسعه صنايع بهشهر، صنايع بهداشتي ساينا، مديريت ياران توسعه بهشهر، مرواريد هامون و شركت گلتاش به عنوان اعضای اصلی و سرمايه‌گذاري توسعه ملي و خدمات بيمه‌اي پوشش توسعه بهشهر به عنوان اعضای علی‌البدل هیات مدیره برای مدت دو سال انتخاب شدند.

نکات مهم پیام هیات‌مدیره به سهامداران

در پیام هیات مدیره شرکت پاکسان به سهامداران آمده است: در سالی که گذشت اتفاقات متعددی در بازارهای هدف داخلی و صادراتی شرکت پاکسان رخ دادند که بر کسب و کار این شرکت تأثیر گذار بودند. در این گزارش هم‌چنین به موانع بازارهای داخلی و خارجی اشاره شده است به طوریکه بر اساس آن، در بازارهای صادراتی عمده رخدادهایی نظیر نوسانات شدید ارز، کاهش ارزش پول در کشورهای آسیای میانه، گرفتن سهم بازار توسط رقبا با قیمت کمتر در نتیجه سقوط ارزش روبل و افزایش حقوق گمرکی در کشورهای آسیای میانه به وقع پیوست در حالیکه در بازار‌های داخلی نیز مواردی همانند ورود جدی رقبای خارجی به صورت تولید‌کننده و وارد‌کننده در محصولات مختلف شوینده، ادامه روند رکود در بازار مصرف، افزایش تعرفه برخی از ملزومات وارداتی و افزایش فشار تبلیغاتی رقبای بزرگ در تمامی سطوح برای کنترل بازار بر فعالیت‌‌های شرکت اثرگذار بود.

هیات‌‌مدیره شرکت در گزارش خود اذعان کرده است که جايگاه شركت در صنعت و وضعيت رقابتي آن در سال مالي مورد گزارش حاکی از آن بوده که از نظر میزان فروش، این شرکت، در مقایسه با رقبا در رتبه سوم قرار گرفته است.

موفقیت‌های حاصل شده از زبان هیات‌مدیره

در این گزارش، همچنین به برخی از اهداف و برنامه‌‌های محقق شده شرکت در سال مالی گذشته نیز اشاره شده است. مواردی مانند تحقق 92 درصدي برنامه‌های فروش در بخش مصرفي و تحقق 95 درصدي اهداف فروش در بخش صنعتي، به‌روزرسانی و اصلاح بسته‌بندی پودرهای ماشین لباسشویی، تمرکز بر مشوق‌های بازار‌محور به جای تبلیغ‌محور، تمرکز بر برندهای سپید و سیو در حوزه تبلیغات و اطلاع‌رسانی، اصلاح سبد محصولات و توسعه خرده‌فروشی و توجه به فروشگاه‌های زنجیره‌ای به عنوان کانال توزیع آینده از جمله دستاوردهایی هستند که شرکت توانسته در سایه همدلی و همکاری پرسنل شرکت به آن‌ها نایل آید.

بر اساس گزارش مذکور، در حوزه صادرات نیز موفقیت‌‌های چشمگیری حاصل شده است. میزان وزنی فروش شرکت در سال مالی گذشته نسبت به سال پیش از آن ۲۲ درصد افزایش داشته است. هم‌چنین، در دو کشور آذربایجان و گرجستان نیز در راستای توسعه بازار محصولات، نمایندگی‌های فروش اضافه شده است. فروش در کشور ترکمنستان با جهش همراه بوده به طوریکه آمار فروش ۴۳ درصد بیشتر از سال مالی قبل از آن گزارش شده است. ورود به بازار محصولات صنعتی و همچنین آغاز فروش برخی محصولات به دو کشور جدید ترکیه و قرقیزستان و اجرای پروژه تبلیغاتی ارکید در کشور عراق و فروش پودر ماشینی ارکید برای اولین بار در منطقه مذکور از جمله موفقیت‌هایی است که گزارش این شرکت را در مقایسه با سال‌های قبل از آن متمایز می‌سازد.

این گزارش می‌افزاید: درسال مالي مورد گزارش، اهداف و برنامه تعيين شده در ارتباط با سود هر سهم (EPS)با پوشش 105 درصد میزان پيش بيني، بیش از پیش‌بینی صورتگرفته، محقق شد و در رابطه با بودجه مقداری توليد، 99 درصد و مبلغ فروش 101 درصد محقق شده است. در سال مالی گذشته، مقدار ۳۱ هزار و ۵۴۹ تن انواع محصولات به کشورهای مختلف صادر شده که توانسته ۸۵ درصد از بودجه در نظرگرفته شده در بخش ارزی و ریالی را محقق سازد.

بر طبق گزارش هیات‌مدیره به سهامداران، مهمترین برنامه‌های پاکسان، در بیان برنامه‌ها وچشم‌انداز وضعيت شركت براي سال مالي آتي با توجه به روند تغییرات روابط بین‌المللی کشور و همچنین فضای کسب‌و‌کار داخلی، بر محور تجهیز کامل برای مواجهه با شرایط اقتصادی پس از تصویب برجام و حفظ و ارتقاء سهم بازار مطابق برنامۀ استراتژیک تدوین شده، خواهد بود.

هیات مدیره شرکت در پایان پیام خود به سهامداران، از تمامی کارکنان شرکت برای همیاری در مسیری پرفراز و نشیب قدرداني و تشكر و برای آن‌ها، سلامتي، شادكامي و بهروزي را از درگاه ایزد منان خواستار شده است.


صورت‌های سود و زیان و ترازنامه شرکت
سه شنبه 3 اسفند 1395