درخشش پاکسان در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست

پاکسان به سلامت خانواده می اندیشد.

درخشش پاکسان در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست

پايگاه خبري تحليلي پاکسان نيوز: معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم افتتاح شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست، تاکید کرد: بعد از توافق برجام، فرصت همکاری‌ها و تبادلات بین‌المللی در حوزه محیط زیست فراهم شده است.

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست با حضور معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، محمدجواد ظریف - وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام مجید انصاری – معاون حقوقی رییس جمهور، محمدرضا تابش و کیخواه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جری لوییس - نماینده سازمان ملل در تهران، اریک صلح‌هایم – مدیر برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی آغاز به کار کرد.

معصومه ابتکار در مراسم افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست با اشاره به این‌که نمایشگاه امسال با عنوان اقتصاد سبز و اقتصاد مقاومتی فعالیت خود را آغاز می‌کند، گفت: شانزدهمین دوره نمایشگاه محیط زیست زمینه‌ای برای حضور فعالین عرصه محیط زیست فراهم می‌کند.

معاون رییس جمهور با بیان این‌که نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست فرصت حضور بخش‌های خصوصی فعال در حوزه محیط زیست را ایجاد کرده است، اظهار کرد: از همه فعالین بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران که برای بهبود محیط زیست سرمایه و فکر و توانمندی خود را به کار برده‌اند، تشکر می‌کنم.

ابتکار با اشاره به این‌که در زمینه‌ مدیریت پسماند نیز نیاز به فناوری‌های نوین، سرمایه‌گذاری و تبادلات بین‌المللی داریم، اظهار کرد: حفاظت از دریاها، حفاظت از عرصه‌های تنوع‌ زیستی ایران از جمله مواردی است که نیاز داریم مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد در این مسائل ورود کنند.

وی همچنین از هنرمندان حاضر در مراسم قدردانی کرد و گفت: از این هنرمندان که در زمینه محیط زیست پیشرو هستند تشکر می‌کنم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با بیان این‌که حدود 35 تا 40 کشور در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست حضور دارند، ادامه داد: در 50 درصد غرفه‌ها یا شرکت‌کنندگان از کشورهای خارجی هستند یا با همکاری‌های بین‌المللی وجود دارد. بنابراین نمایشگاه امسال به معنای واقعی نمایشگاه بین‌المللی است.

ابتکار با اشاره به این‌که امروز دکتر محمدجواد ظریف - وزیر امور خارجه کشور- میهمان ویژه ما است، تصریح کرد: از وزیر امور خارجه و همکاران‌شان که زمینه‌ همکاری‌های بیشتر بین‌المللی در حوزه محیط زیست را با توافق برجام فراهم کردند، تشکر می‌کنم. در نتیجه این ارتباطات بین‌المللی، سرمایه‌گذاری، انتقال فناوری و تبادلات بین‌المللی برای ایران فراهم شده است.

وی با تاکید بر این‌که محیط زیست مساله‌ای نیست که در سطح محلی و منطقه‌ای باقی بماند، گفت: محیط زیست مساله‌ای است که نیاز به همکاری جهانی دارد. امیدواریم سازمان ملل نیز برای کمک به ما گام‌های جدی بردارد تا نسبت به حل معضلاتی مثل پدیده گردوغبار که ناشی از تغییر اقلیم و ناامنی‌های منطقه است، اقداماتی صورت گیرد.

حضور کارشناسان محیط زیست در غرفه پاکسان

مدیران واحدهای HSE شرکت های حاضر در نمایشگاه از غرفه پاکسان بازدید کردند.

به گزارش پاکسان نیوز، در این دیدارها ضمن تبادل اطلاعات در حوزه زیست محیطی اقدامات شرکت پاکسان را ارزشمند دانستند.

شرکت پاکسان با شعار راه بردی، «پیشگام در ایران خوشنام در منطقه» تاکنون توانسته اقدامات زیست محیطی مناسبی را در جهت کاهش آلایندگی صنعت خود انجام دهد.

احداث تصفیه خانه پساب صنعتی، پساب انسانی، پایش آنلاین آلایندگی پساب، تولید پودر بدون فسفات سپید5 از اقدامات زیست محیطی شرکت پاکسان است که از سوی مدیران، مسئولین و کارشناسان محیط زیست مورد تقدیر قرار گرفت.دوشنبه 9 اسفند 1395