خیر مدرسه ساز مهمان ماه عسل

پاکسان به سلامت خانواده می اندیشد.

خیر مدرسه ساز مهمان ماه عسل

خیر۸۲ ساله مدرسه ساز مهمان ماه عسل

پايگاه خبري تحليلي پاکسان نيوز: در برنامه اولین شب تیرماه برنامه ماه عسل فرد خیر مدرسه سازی به نام محمدتقی داورپناه که 82 سال سن دارد حضور پیدا کرد.

در برنامه امشب ماه عسل یک خیر 82 ساله مدرسه ساز که تاکنون 236 مدرسه در سراسر ایران ساخته حضور پیدا کرد.  

محمدتقی داورپناه که 82 سال سن دارد در خصوص زندگیش به مخاطبان برنامه ماه عسل گفت: متولد خمینی شهر اصفهان است و پدرم سنگ تراش بود. 10 ساله بودم که مادرم فوت می‌کند و همراه با پدر و 4 برادر و یک خواهرش زندگی مان را پیش بردیم.
به گفته خودش وی از همان دوران کودکی گوسفندها را به چرا می‌برده و در صحرا آن‌ها را می‌گردانده و هیچ گاه به مدرسه نرفته است و با این وجود 236 مدرسه در سراسر ایران ساخته است.
این خیر مدرسه ساز در ادامه ماه عسل همچنین از سختی‌های مختلفی که در زندگی خود تحمل کرده گفت و افزود: اگر امروز صاحب ثروت هستم همه از قبل همراهی همسر و فرزندانم است
این خیر همچنین به این موضوع اشاره کرد: که در طول زندگی خود تلاش کردم هیچ گاه دروغ نگویم و در کار خود نیز درستکار باشم و هیچگاه حق کسی را ضایع نکنم.
محمدتقی داورپناه از همسر خود نیز خیلی تعریف کرد و یاداورشد: قناعت‌های همسرم در زندگی به روند پیشبرد هر چه بهتر اهداف زندگی مان کمک کرده و من قدردان این کمک ها و توجهات هستم.
در بخشی از ماه عسل امشب علیخانی از مهمان برنامه پرسید که علم بهتر است یا ثروت؟ داورپناه در پاسخ به این پرسش گفت اگر کسی نتواند از ثروت در جای خود استفاده کند به نابودی دچار می‌شد اما علم می‌تواند باعث پیشرفت انسان شود و اصلاً با ثروت قابل مقایسه نیست.
شعار این خیر مدرسه ساز ایران را مدرسه کنیم" است و در ادامه برنامه دو فرد دیگر نیز به‌عنوان مهمان به این جمع اضافه شدند که با این موضوع مرتبط هستند و این دو نفر سال 43 در یکی از مدرسه‌هایی که این خیر ساخته درس خواندند و یکی از آن‌ها هم اکنون شهردار است.
 شنبه 3 تیر 1396