تولید انبوه چهار محصول جدید پاکسان در روزهای آتی

پاکسان به سلامت خانواده می اندیشد.

تولید انبوه چهار محصول جدید پاکسان در روزهای آتی

متولد ۱۳۶۰ ، فارغ التحصیل بازرگانی از دانشگاه شهید بهشتی و دانش آموخته کارشناسی ارشد برنامه ریزی و تحلیل سیستم های  اقتصادی از دانشگاه آزاد تهران .

از سال ۱۳۸۴ تا اوایل ۱۳۸۸ به عنوان کارشناس بازاریابی گروه کالایی شرکت ساینا و بعد از آن بعنوان کارشناس ارشد گروه کالایی صابون  و در حال حاضر با سمت  رئیس گروه صابون در شرکت های پاکسان و گلتاش مشغول به خدمت است .

گزارش پوریا پشنگ با خبرنگار پاکسان نیوز را در زیر میخوانید:

پاکسان نیوز – بازار یابی را چطور ارزیابی و تعریف می کنید؟

واژه بازاریابی نباید به معنی قدیمی آن یعنی صرفاً فروختن ، معنا و تعبیر گردد بلکه معنی واقعی این واژه همانا تامین نیازهای مشتری است و به عبارتی ساده تر می توان گفت بازاریابی فرآیندیست که طی آن، مسیر حرکت  خلق محصول تا زمانی که محصول به فروش برسد ، تبیین ، تعریف و مدیریت می شود . هدف شاخه بازاریابی ، تزاید فروش ، شناختن و درک مشتری و سلایق و نیازهای ایشان است . به نحوی که کالا یا خدمت ارایه شده دقیقاً منطبق و مناسب با نیازهای مشتری باشد و خود کالا بتواند خودرا به فروش برساند ، البته این بدان معنا نیست که فروش و تبلیغات پیشبردی ، فاقد اهمیت باشد ، بلکه بدین معناست که این دو ، بخشی از ترکیب بزرگتر بازار یابی هستند . ترکیبی که خود ، در علم نوین بازاریابی شامل مجموعه ای از ابزارهای بازاریابی تحت عنوان ۴p یعنی product  ،  price  ،  place  وpromotion   می باشد . (۴P مشتمل بر برنامه ریزی برای تولید محصول ، قیمت گذاری ، تعریف و طراحی شبکه توزیع و تدوین و اجرای سیاست های ترویجی و تشویقی برای فروش محصول می باشد.)

پاکسان نیوز  عملکرد و وظایف شما به عنوان یک بازاریاب داخلی به چه صورتی است؟

حیطه وظایف و مسئولیت های یک کارشناس بازاریابی و فروش بسیار گسترده است که این وظایف بصورت زنجیر وار بهم متصل هستند ،  بخشی از این وظایف به صورت زیر است:

* تعریف و تبیین مشخصات ظاهری محصولات همانند وزن ، رنگ ، بسته بندی ، و همچنین مشخص نمودن ویژگی کیفی ،محصولات همانند نوع اسانس ، عصاره و …. . البته بدیهی است که جهت نهایی نمودن مشخصات و ویژگی های ظاهری و کیفی محصولات بررسی بازار و تست مصرف کننده انجام گرفته و نظر مصرف کنندگان ملاک عمل و انتخاب قرار می گیرد .

* خلق هویت برای محصول و نامگذاری آن : تعریف ویژگی هایی برای محصول با توجه به نیاز مصرف کنندگان و نوع محصولی که تولید شده است. انتخاب نام (برند) برای محصول با توجه به ویژگی های معرفی شده.

* تشکیل کارگروه ها و جلسات تخصصی برای بررسی مسائل موجود و همچنین تشکیل کمیته محصولات جدید به منظور پیگیری روند اجرا شدن پروژه محصول جدید..

* شناسایی نیاز مصرف کنندگان در عرصه محصولات شوینده و بهداشتی .

* طراحی ایده و Plan برای خلق محصولات جدید و بهبود کمی و کیفی محصولات فعلی .

* تهیه ی پروپزال مقدماتی جهت  تولید  محصولات جدید و یا اصلاح محصولات فعلی.

* تهیه Market Plan برای انواع کالاهای موجود در گروه پاکسان و کالای جدید.

* ارتباط مستمر با واحدهای برنامه ریزی ، تولید ، تحقیق و توسعه و تدارکات جهت پیشبرد امور مربوط به خلق کالای جدید و بهبود محصولات فعلی.

* ار تباط روزانه با واحد های برنامه ریزی و تولید جهت پایش سطح محصول تولید شده و موجودی انبار و همچنین ارتباط روزانه با شعب شرکت به پخش برای کنترل و اندازه گیری فروش محصولات و رفع مشکلات مربوط به عدم تولید و فروش محصولات .

* تهیه و تدوین برنامه حمل و برنامه فروش محصولات در دوره های زمانی هفتگی ، ماهانه ، فصلی و سالانه و کنترل دقیق اجرای این برنامه در فواصل زمانی معین و مشخص نمودن دلایل انحراف از برنامه ها و تلاش جهت کاهش سطح انحرافات تولید ، حمل و فروش .

* تهیه  و ارائه آمارهای تفضیلی و تحلیلی از عملکرد تولید ، حمل و فروش محصولات  ، جهت شناسایی گلوگاههای موجود و رفع آنها .

* قیمت گذاری محصولات با توجه به شرایط بازار ، رقبا ، بهای تمام شده  و حاشیه سود محصول .

* برنامه ریزی برای Lunch ( جا اندازی ) و توزیع محصولات و کنترل نوع و نحوه توزیع محصولات گروه پاکسان

تهیه و تدوین برنامه های ترویجی و تبلیغاتی برای پیشبرد اهداف فروش .

* حضور مستمر در شعب شرکت به پخش و شهرستان های مختلف برای مانیتور وضعیت فروش .

* بررسی حرکت و فعالیت رقبا ، سطح حضور محصولات در بازار ، انجام بررسی بازار و رفع مشکلات فروش .

* اندازه گیری سطح رضایت مندی مصرف کنندگان در فواصل زمانی مشخص .

* انجام تست های مصرف کننده بمنظور تشخیص نیازهای مصرف کنندگان ، دریافت نظر آنها و ایجاد اصلاحات مختلف در محصولات تولیدی .

* حضور منظم و مستمر هفتگی در بازارهای عمده فروشی محصولات شوینده و فروشگاههای بزرگ بمنظور گردآوری اطلاعات دقیق از نحوه فعالیت رقبا در زمینه تولید محصول جدید ، قیمت گذاری ، میزان حضور ، سطح تخفیفات  و… ، جهت اتخاذ تصمیم بموقع در راستای اقدامات بازاریابی .

* و…

 پاکسان نیوز بازاریابی چه نقشی در پیشرفت شرکت های  تولیدی دارد ؟

تصور عمومی از بازاریابی و مدیریت بازاریابی تلاش برای یافتن مشتریان کافی برای محصولات فعلی شرکت است اما این نگاهی بسیاری محدود به موضوع است . هرسازمان برای محصولات خود دارای سطح تقاضای مطلوبی است . در هر مقطع زمانی یک شرکت ممکن است با فقدان تقاضا یا تقاضای کافی و یا مازاد تقاضا روبرو باشد و این وظیفه ی مدیریت بازاریابی است که راه حل های لازم را برای روبرو شدن با این وضعیت های مختلف طراحی و اجرا نماید .

بنابراین برای نیل به اهداف شرکت مدیریت بازاریابی می کوشد به طریقی که می تواند سطح ، زمانبندی و ماهیت تقاضا را تحت تأثیر و کنترل قرار دهد . به عبارت ساده تر مدیریت بازاریابی در این جا همان مدیریت تقاضا است یعنی مدیریت بازاریابی ، به عنوان تجزیه و تحلیل ، برنامه ریزی ، اجرا و کنترل برنامه هایی تعریف می شود که برای نیل به اهداف سازمانی تهیه می گردند . این برنامه ها ، برنامه هایی با هدف ایجاد و حفظ مبادلات نافع با خریداران است که بازوهای اجرایی آن عمدتاً همان ۴p می باشد .

                   DSC_0006

پاکسان نیوز  از آغاز حضور شما در گروه کالایی صابون تا به اکنون چه محصولاتی به این گروه کالایی اضافه شده است؟

در ابتدای حضور بنده در سال ۸۸ در گروه کالایی صابون ، جمعاً ۲۸ تنوع محصول صابون در شرکت های پاکسان و گلتاش تولید می شد که طی سه سال گذشته تعداد ۱۲ تنوع صابون تحت برند های سیو ، عروس و پریمکس ( صابون های سیو هلو ، جلبک دریایی ، لایه بردار و ….) به محصولات پاکسان و تعداد ۳ تنوع صابون تحت برند آرومکس به محصولات گروه گلتاش اضافه شده است . ضمناً با توجه به نیاز سنجی ها و بررسی بعمل آمده از بازارها ، جهت جذب مشتریان بیشتر و افزایش سهم بازار محصولات صابون ، ۱۱ تنوع از محصولات گذشته ی گروه کالایی صابون مورد بازنگری و اصلاح در زمینه های اسانس ، بسته بندی ، وزن ، و ….. قرار گرفته است .

پاکسان نیوز – جدیدترین محصول که با استفاده از ایده شما تولید شده چه بوده است و محصولات جدید در روزهای آتی چه هستند؟

جدیدترین محصول گروه کالایی صابون ، صابون سیو با عصاره ی خیار می باشد که هفته گذشته در شرکت به تولید انبوه رسید. باتوکل بر خدا و به یاری سایر همکاران محترم به زودی تولید صابون های جدید سیو شامل صابون با روغن دانه انار ، صابون با عصاره شیر و توت فرنگی و صابون با عصاره بابونه ، آغاز شده و به تولید انبوه خواهد رسید .

saboon haye siv  new 92D01Sso125(Milk & Strwberry)_box         D01Sso125( Cucumber)_box      D01Sso125( Pomegrenate_box D01Sso125(Chamomile)_box

ویژگی و مزایا : 

* باعث افزایش طراوت و شادابی پوست می گردد .

* افزایش انعطاف پذیری پوست را به همراه دارد.

* رطوبت پوست و درخشندگی آن را حفظ می نماید .

* خوش رایحه ، ملایم و با دوام می باشد .چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392