اعطای تندیس بلورین جشنواره صنعت سلامت محور به پاکسان

پاکسان به سلامت خانواده می اندیشد.

اعطای تندیس بلورین جشنواره صنعت سلامت محور به پاکسان

اعطای تندیس بلورین جشنواره صنعت سلامت محور به پاکسان

پايگاه خبري تحليلي پاکسان نيوز: شرکت پاکسان تندیس بلورین دومین جشنواره ملی صنعت سلامت محور با رویکرد "ارتقای سلامت محصولات و خدمات" با چشم انداز بهبود سیستم سلامت کشور و تشویق نشان های برتر و سازمان های متعهد به امر سلامت را از آن خود کرد.

به گزارش پاکسان نیوز، به منظور ارتقای سطح آگاهی، نگرش و فرهنگ استفاده از محصولات و خدمات سلامت محور، در راستای کنترل، نظارت و ارزیابی سلامت در تولیدات و خدمات کشور، با هدف شناسایی و تشویق برندها و سازمان های متعهد به سلامت و معرفی آخرین دستاوردهای صنایع پیشرو همایشی در ششم شهریور ماه سال جاری در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما با حضور مقامات عالی و مسئولین بخش سلامت کشور برگزار شد.

در این دوره از جشنواره از شرکت های فعال در زمینه تولید محصولات سلامت محور تقدیر شد و شرکت پاکسان با توجه به تولیدات خود در حوزه سلامت موفق به دریافت تندیس بلورین این جشنواره شد.

آقای دکتر محمدحسین تقدیسی رییس انجمن ارتقاء سلامت ایران در خصوص برگزاری این جشنواره گفت: با توجه به اهمیت موضوع سلامت در کشور، در کنار تمام پیشرفت های حوزه سلامت، همچنان کشور با چالش های فراوانی مواجه است.

وی با تاکید بر مقوله سلامت به عنوان یکی از جدید ترین دقدقه های بشری در قرن حاضر تاکید کرد: از این جهت سلامت امری است، که مردم، حاکمیت و صاحبان صنایع، بخش های تولیدی، تحقیقاتی، بازرگانی و خدمات دهنده برای صیانت از آن مسئولیت دارند.

تقدیسی با اشاره به چالش های بهداشت و سلامت در کشور یادآور شد: همچنین توجه به تأکید و ابلاغ سیاست های کلان سلامت از سوی مقام معظم رهبری در جهت حمایت از تولید با کیفیت داخلی و اجرای طرح تحول نظام سلامت، برای دستیابی به جامعه سالم و با نشاط، ضرورت انجام مسئولیت های اجتماعی صنایع پیشرو در این حوزه را دو چندان نمود.

در بخش دیگری از این مراسم رییس سازمان غذا و دارو گفت: نادیده گرفتن توفیقات و بزرگنمایی آسیبها و معضلات، متاسفانه به عادت و رویه مبدل شده است.

دکتر غلامرضا اصغری، معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی صنعت سلامت محور در مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما برگزار شد، در جمع نمایندگان مجلس، مدیران حوزه بهداشت کشور و صنعتگران گفت: صنعت سلامت محور، منابع انسانی و ظرفیت های تولید، تحقیق و توسعه در کشور در خلال دهه های اخیر رشد چشمگیری داشته است و بدون اغراق، صنعت، بویژه صنایع تولیدی کالاهای سلامت محور توسعه چشمگیری پیدا کرده اند و به آخرین دستاوردهای علمی و فناوری های روز مجهز هستند، مدرنترین خطوط تولید و برترین آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت در صنایع کشور به کار گرفته شده و همه این پیشرفت ها را هم این ملت با وجود همه مشکلات فراروی کشور در مناسبات بین المللی و تهدیدها و تحریم ها رقم زده اند و قطعا فرزندان این ملت این مسیر را با سرعت بیشتر و کیفیت بالاتری تداوم خواهند بخشید.

وی در ادامه با انتقاد از نادیده گرفتن پیشرفتها و دستاوردها در تریبون های مختلف افزود: متاسفانه فضایی در کشور شکل گرفته که حجم عظیم توفیقات ملت نادیده گرفته می شود، درحالیکه پیاپی از آسیبها، معضلات و مشکلات سخن گفته می شود و چندین برابر بزرگنمایی می شود ، در حالیکه این همه واقعیت، بلکه حتی بخشی از آن هم نیست.

رییس سازمان غذا و دارو ضمن تقدیر از انجمن آموزش بهداشت و ارتقای سلامت بعلت برگزاری و تداوم این جشنواره ملی، اظهار داشت: رویکرد سلامت محور به صنعت و ارتقای سلامت محصولات و خدمات و ارتقای مستمر کیفیت از ضروریات امروز صنعت کشور و پیش زمینه حضور موثری و گسترده در بازارهای بین المللی است .

معاون وزیر بهداشت همچنین اظهار امیدواری کرد با ادامه این جشنواره و ممیزی مداوم و ایجاد رقابت مثبت با محوریت موضوع سلامت، شاهد نهادینه شدن، تعمیق و توسعه فرهنگ صنعت سلامت محور در کشور باشیم .

جشنواره دوم صنعت سلامت محور به همت انجمن آموزش بهداشت و ارتقای سلامت و سازمان غذا و دارو و با حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ورزش و جوانان، وزارت جهاد کشاورزی و ... در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد و در پایان این جشنواره از یکصد شرکت فعال در زمینه تولید محصولات سلامت محور 58 شرکت برگزیده معرفی شدند و مهندس ساکی مدیرعامل شرکت پاکسان، موفق به دریافت نشان بلورین این جشنواره شد.

شرکت پاکسان در بخش جنبی این همایش حضور فعال داشت و در غرفه خود ضمن معرفی محصولات جدید، پاسخگوی سوالات مشتریان و مخاطبین محصولات پاکسان نیز بود.شنبه 10 شهریور 1397